Миа Костова славеше Св. Никола - Тамара пееше за мерак на гостите, Тијана највесела од сите

„Заради сите вас на масава, јас сум тоа што сум денес. Вие сте мојата сила засекогаш. Посакувам да ве имам секоја следна година. Сите на број. Фала на сите, особено на мојата Тамара, која ќе ми пее додека ја држи глас“, вели Миа Костова за нејзината слава за Св. Никола.

mia-kostova-vo-restoran-slaveshe-sv-nikola-doma-kje-pravam-slava-koga-kje-imam-mesto-za-site-moi-dragi-lugje-01.jpg

Инфлуенсерката Миа Костова слави Свети Никола, а славата ја правеше во познат скопски ресторан. Иако некои ѝ замерија што не ги викнала гостите дома, таа преку Инстаграм откри дека во моментов нема услови за тоа.

mia-kostova-vo-restoran-slaveshe-sv-nikola-doma-kje-pravam-slava-koga-kje-imam-mesto-za-site-moi-dragi-lugje-07.jpg

„Ќе славам дома кога ќе имам доволно голем дом за да ги соберам сите мои драги луѓе“, откри Миа, па сподели дел од атмосферата од славата.

mia-kostova-vo-restoran-slaveshe-sv-nikola-doma-kje-pravam-slava-koga-kje-imam-mesto-za-site-moi-dragi-lugje-02_1.jpg

Таа објави фотка со синот Андрија, за кого вели дека е толку многу извишен што е скоро колку неа, но и од славската погача, трпезата и многу фотки и видеа со гостите.

mia-kostova-vo-restoran-slaveshe-sv-nikola-doma-kje-pravam-slava-koga-kje-imam-mesto-za-site-moi-dragi-lugje-05_1.jpg

Меѓу нив беше и Сергеј Варошлија, еден од најдобрите пријатели на Миа.

mia-kostova-vo-restoran-slaveshe-sv-nikola-doma-kje-pravam-slava-koga-kje-imam-mesto-za-site-moi-dragi-lugje-13.jpg

Тука беше и Тамара Тодевска, која испеа неколку песни за мерак, не само на гостите на славата, туку и за сите гости во ресторанот, а со неа пееше и Миа.

mia-kostova-vo-restoran-slaveshe-sv-nikola-doma-kje-pravam-slava-koga-kje-imam-mesto-za-site-moi-dragi-lugje-05.jpg

Но, највесела на славата беше Тијана Скулиќ, која не престана да игра, пее и да се забавува.

mia-kostova-vo-restoran-slaveshe-sv-nikola-doma-kje-pravam-slava-koga-kje-imam-mesto-za-site-moi-dragi-lugje-02.jpg

„Заради сите вас на масава, јас сум тоа што сум денес. Вие сте мојата сила засекогаш. Посакувам да ве имам секоја следна година. Сите на број.

Фала на сите на вниманието, особено на мојата Тамара Тодевска, што ќе ми пее додека ја држи глас. Да сте ми живи и здрави“, напиша Миа.

mia-kostova-vo-restoran-slaveshe-sv-nikola-doma-kje-pravam-slava-koga-kje-imam-mesto-za-site-moi-dragi-lugje-06.jpg

Повеќе фотографии на следната страница...Би можело да ве интересира:

Ресторан во Свети Николе е вистинска есенска бајка со тикви, суво цвеќе и сено (фото) Со доминација на портокалови нијанси и многу различни облици на тикви, овој лока...
„Се молам да не заплачам додека пеам“: Ивона Јо ги испеа омилените песни од Тоше во Крушево „'Игри без граници' и 'Полско цвеќе' не можам да ги пеам, да дадам емоција, а да...
Тамара Тодевска на викенд со децата во Маврово: Зимски лудории на Хана и Дарен Тамара Тодевска ужива во Маврово со своите две деца и споделува на Инстаграм как...
Ивана Кнез со моќен статус за 8 Март: „Не успеав - имам кариера, но немам партнер и деца“ „Не успеав, се вклопив во шема на кариеристки. Ама ќе успеам да излезам од неа и...
Тамара на летување со децата во Грција – ги одведе во циркус, се возат на фотелја додека ги влече гл... Тамара Тодевска на една од фотографиите откри и дека на летување со нив е Марко ...
Ќерката на Хелена Роза е вистинска убавица: Кјара сака фитнес и студира право Ќерката на Хелена Роза, Кјара Гоља (25), скоро една деценија ужива во животот на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg