Тамара со љубовна роденденска порака за саканиот: „Ти си мојот почеток и крај“

„Среќен роденден љубов, те сакам до месечината и назад“, напиша Тамара на Инстаграм и му го честита роденденот на својот дечко Лука Радовиќ. 

tamara-so-ljubovna-rodendenska-poraka-za-sakaniot-ti-si-mojot-pochetok-i-kraj-01.jpg

Тамара Тодевска не ја крие љубовта кон својот дечко, архитектот Лука Радовиќ.

Иако постојано споделува заеднички фотографии и видеа, таа сега на Инстаграм објави и неколку фотки од прославата на неговиот роденден во кој јавно му порача дека го сака „до месечината и назад“.

View this post on Instagram

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

„До месечината и назад. Среќен роденден љубов. Ти си мојот почеток и крај. Те сакам“, напиша таа во роденденската честитка до Лука.

tamara-so-ljubovna-rodendenska-poraka-za-sakaniot-ti-si-mojot-pochetok-i-kraj-02.jpg

Лука го славеше роденденот во познат скопски локал со блиски пријатели. Тамара, пак, на Инстаграм Стори објави и како се забавувале, како била декорирана роденденската маса и тортата со сребрени свеќички и порака „Среќен роденден Лука“.

tamara-so-ljubovna-rodendenska-poraka-za-sakaniot-ti-si-mojot-pochetok-i-kraj-04.jpg

Дека се во врска, Тамара и Лукса открија во септември 2023, кога пејачката објави фотки направени на Водно, а на кои го бакнува во образ.

426128310_279630871609618_1405821595397466338_n.jpg

Оттогаш тие постојано одат заедно на патувања, Лука ја поддржува Тамара на нејзините настапи, а поминуваат многу време и со нејзините две деца, ќерката Хана и синот Дарен.

тамара-011.jpg

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“ „Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вче...
Тамара на летување со децата во Грција – ги одведе во циркус, се возат на фотелја додека ги влече гл... Тамара Тодевска на една од фотографиите откри и дека на летување со нив е Марко ...
Тамара Тодевска на викенд со децата во Маврово: Зимски лудории на Хана и Дарен Тамара Тодевска ужива во Маврово со своите две деца и споделува на Инстаграм как...
Тамара Тодевска ужива со саканиот Лука на јавање коњи во Галичник - вистинска есенска идила (фото) Тамара Тодевска изгледа среќно и спокојно среде есенската бајка на Галичник на к...
Тамара Тодевска му направи крштевка на синот Дарен, ракометарот Дејан Манасков му е кум „Крстено дете“, напиша Тамара Тодевска и објави неколку фотки на Инстаграм од кр...
Јелена Спенџарска со љубовна порака за саканиот Лукас: „Кога изгубив надеж, ми се појави како гром о... „На почетокот мислев дека е скриена камера, зашто не ми беше реално, нема да лаж...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg