Синот на Борко Ристовски наполни 6 години: „Ќе бидам покрај тебе додека дишам“

Душан е првото дете на поранешниот голман и неговата сопруга Нина, а името го доби по починатиот татко на Борко.

sinot-na-borko-ristovski-napolni-6-godini-kje-bidam-pokraj-tebe-dodeka-disham-01_copy.jpg

Поранешниот ракометен голман, Борко Ристовски, има две деца, синот Душан и ќерката Анастасија.

Тојужива во времето поминато со децата и постојано објавува фотографии и видеа со нив.

sinot-na-borko-ristovski-napolni-6-godini-kje-bidam-pokraj-tebe-dodeka-disham-02.jpg

Така и денес (02.04) на 6-иот роденден на синот, Борко сподели неколку фотографии од Душан и му испрати емотивна порака.

„Синко мој, биди ми здрав, жив, среќен и остани таков каков што си. Јас ќе бидам тука за тебе додека дишам. Среќен роденден љубов татина“, напиша Борко на Инстаграм.

View this post on Instagram

A post shared by Borko12Ristovski (@borko12ristovski)

Душан е првото дете на Борко и неговата сопруга Нина, а името го доби по починатиот татко на некогашниот голман.

Борко е многу близок со својот син, па во интервју за CRNOBELO.com, каде што зборуваше за татковството и животот со две мали деца, тој ни откри дека често го носи во парк, во кино, но и на Водно, за да поминуваат што е можно повеќе време заедно.

sinot-na-borko-ristovski-napolni-6-godini-kje-bidam-pokraj-tebe-dodeka-disham-06.jpg

sinot-na-borko-ristovski-napolni-6-godini-kje-bidam-pokraj-tebe-dodeka-disham-08.jpg

sinot-na-borko-ristovski-napolni-6-godini-kje-bidam-pokraj-tebe-dodeka-disham-04.jpg

sinot-na-borko-ristovski-napolni-6-godini-kje-bidam-pokraj-tebe-dodeka-disham-03.jpg

sinot-na-borko-ristovski-napolni-6-godini-kje-bidam-pokraj-tebe-dodeka-disham-01.jpg

sinot-na-borko-ristovski-napolni-6-godini-kje-bidam-pokraj-tebe-dodeka-disham-05.jpg

Прочитајте и Борко Ристовски за татковството: „Маж што никогаш не сменил пелена на детето или не му спремил млеко - ја нема мојата почит“

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...
Скопјанката Моника кажа „да“ на Саемот за венчавки: Саканиот ја запроси на ревија, додека носеше кре... „Иако долги години сме во врска, не помислив дека мојот сегашен вереник ќе собер...
Миа Костова му организираше тематска забава за 11-иот роденден на синот со црни балони и црна торта ... „Денес се молиме на сите богови да не ни се спои небо и земја, дечкото слави род...
Нина Ристовска ја дотера ќерката во облека што таа ја носела пред 30 години: „Дедо ми ми ја сошил за... „Чувството што мојата ќерка носи моја облека од пред 30 години е преубаво, не по...
Уникатни имиња на децата на познатите Македонци: Гаиа, Кира, Киан Катарина Ивановска ја има ќерката Кира, Слаткар го крсти синот Моша, а Тони Зен ...
Ивана Кнез со моќен статус за 8 Март: „Не успеав - имам кариера, но немам партнер и деца“ „Не успеав, се вклопив во шема на кариеристки. Ама ќе успеам да излезам од неа и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg