Бремената Тамара Чуприна ужива во прошетките со синот Ведран (3): „Пролет во Букурешт“

Сопругата на македонскиот фудбалски репрезентативец Дарко Велковски, Тамара Чуприна, го покажа трудничкото стомаче - таа ужива со нејзиниот син Ведран на прошетка во една од најпознатите градини во Букурешт.

bremenata-tamara-chuprina-uzhiva-vo-proshetkite-so-sinot-vedran-3-prolet-vo-bukuresht-01.jpg

Пролетта пристигна и во Романија. Сопругата на македонскиот фудбалски репрезентативец Дарко Велковски, Тамара Чуприна го искористи убавото време за прошетка низ Букурешт, а на Инстаграм сподели неколку фотки оттаму.

bremenata-tamara-chuprina-uzhiva-vo-proshetkite-so-sinot-vedran-3-prolet-vo-bukuresht-02.jpg

Сопругата на нашиот фудбалер кој игра за фудбалскиот клуб Динамо Букурешт, го искористила убавото време за да прошета со поголемиот син Ведран низ градината Чишмиџиу.

bremenata-tamara-chuprina-uzhiva-vo-proshetkite-so-sinot-vedran-3-prolet-vo-bukuresht-03.jpg

Ова е мошне популарна градина, која се наоѓа во центарот на Букурешт, а препознатлива е по големиот број споменици, фонтани и вештачкото езеро кое се наоѓа на средина.

bremenata-tamara-chuprina-uzhiva-vo-proshetkite-so-sinot-vedran-3-prolet-vo-bukuresht-04.jpg

Таа објави неколку фотки на кои го покажа нејзиното трудничко стомаче, а на една од нив се гледа и нивниот син Ведран (3) кој вози баланс-велосипед во паркот.

„Пролет во Букурешт“ – напиша Тамара до фотките.

Инаку, Тамара и Дарко соопшрија дека го очекуваат своето второ дете во ноември минатата година, а на Инстаграм објавија фотки од откривањето на полот и дознавме дека Ведран наскоро ќе добие братче.

Погледнете уште неколку фотки од прошетката на Тамара и Ведран:

bremenata-tamara-chuprina-uzhiva-vo-proshetkite-so-sinot-vedran-3-prolet-vo-bukuresht-07.jpg

bremenata-tamara-chuprina-uzhiva-vo-proshetkite-so-sinot-vedran-3-prolet-vo-bukuresht-06.jpg

bremenata-tamara-chuprina-uzhiva-vo-proshetkite-so-sinot-vedran-3-prolet-vo-bukuresht-05_copy.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тамара на летување со децата во Грција – ги одведе во циркус, се возат на фотелја додека ги влече гл... Тамара Тодевска на една од фотографиите откри и дека на летување со нив е Марко ...
Тамара Тодевска на викенд со децата во Маврово: Зимски лудории на Хана и Дарен Тамара Тодевска ужива во Маврово со своите две деца и споделува на Инстаграм как...
Тамара со љубовна роденденска порака за саканиот: „Ти си мојот почеток и крај“ „Среќен роденден љубов, те сакам“, напиша Тамара на Инстаграм и му го честита ро...
Тамара Тодевска ужива со саканиот Лука на јавање коњи во Галичник - вистинска есенска идила (фото) Тамара Тодевска изгледа среќно и спокојно среде есенската бајка на Галичник на к...
Пар направи забава за откривање на полот на детето во паркче во Тафталиџе, со балони и нивното куче ... „Времето беше против розовите балони и како да знаеше ветерот ги дуваше баш нив ...
Ќерката на Хелена Роза е вистинска убавица: Кјара сака фитнес и студира право Ќерката на Хелена Роза, Кјара Гоља (25), скоро една деценија ужива во животот на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg