Нема финале за Тијана - To the Sky (втора полуфинална вечер)

nastapot-na-tijana-vtora-polufinalna-vecer-evrovizija

Одличен настап на нашата претставничка на Евровизија. Тијана ја освои публиката во салата со својот настап.

Но, повторно не успеавме да се пласираме во финалето. Можеби е навистина време и ние да престанеме да учестуваме на Евровизија.

Погледнете го настапот во случај да го пропуштивте:

Би можело да ве интересира:

Пламен од уста, костим со полутанга, громогласни аплаузи – Моменти кои оставија впечаток на Макфест ... Димитар и Марјана го отворија фестивалот со извонреден танц на макфестовски хито...
Тијана Дапчевиќ: „Долго не успевав да затруднам по природен пат и кога се случи - го добив Вук, кој ... „Милан и јас бевме 7 години во брак, го пропатувавме цел свет и посакавме бебе. ...
Се омажи сестрата на Натали Грубовиќ – уникатна невеста во кусо фустанче со балетанки Со кусо светкаво фустанче и балетанки, Марија Грубовиќ му кажа „да“ на својот из...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg