Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Панчев и Начевски судии, ДНК, Лозано, Весна Бејби и Сара Мејс натпреварувачи: „Седи си дома Талент шоу“ во „Еден на Еден“

Кој најдобро може да се снајде со пејачки предизвици: Лозано, Панчо од ДНК, Андреј од ДНК, Сара Мејс или Весна Бејби, ќе гледаме во новата Еден на Еден – „Седи си дома Талент шоу“, во недела на Канал 5 од 18.30.

panchev-i-nachevski-sudii-dnk-lozano-vesna-bejbi-i-sara-mejs-natprevaruvachi-sedi-si-doma-talent-pou-vo-eden-na-eden-01.png

Ова е четврта по ред емисија која Жаре ја снима од дома, а овој пат познатите личности ќе бидат дел од Талент шоу. Секој светски познат музички натпревар си има свое жири, а судиите во овој се Дарко Панчев и Ѓорѓи Начевски.

Жаре им смисли интересни правила на натпреварувачите, во четири рунди: Да испеат една весела песна, една тажна песна, една странска и една странска песна преведена на македонски. И уште едно правило: Никој не смееше да фаќа врски кај судиите кои оценуваа за избор на песна, за изведба и за сценски настап.

panchev-i-nachevski-sudii-dnk-lozano-vesna-bejbi-i-sara-mejs-natprevaruvachi-sedi-si-doma-talent-pou-vo-eden-na-eden-002.jpg

Сите таленти и судиите ни изјавија дека многу забавно си поминале на снимање, и имаа оригинален избор на песни. Кој е победникот во првото „Седи си дома Талент шоу“, ќе дознаеме во недела на Канал 5 од 18.30. 

Во меѓувреме, погледнете ја најавата:

Би можело да ве интересира:

Сара Мејс како Баба Мразица на осветлувањето на 12-метарската елка во East Gate Mall (фото) Со впечатлив стајлинг и новогодишни песни, Сара Мејс беше дел од осветлувањето н...
Сара Мејс во осмиот месец од бременоста влезе во базен со ајкули, заштитена во кафез (видео) „Дури си во базенот со ајкулчињата слатки си земаш една школка и после бисерот о...
„Ќерче да си имаш, сè си имаш“ - Сара Мејс и Димитар Атанасовски на зимување на Златибор (фото) „Нема поубаво од тоа да си дете и да спиеш по пат“, напиша Сара Мејс во описот н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg