Додека некои во Македонија бесат верверички, други им даваат млеко (фото)

dodeka-nekoi-vo-makedonija-besat-ververichki-drugi-im-davaat-mleko-foto-01.jpg

Емотивна фотографија направена во Скопје со верверчика што пие млеко од шприц ни е позитивa на денот.

И додека некои луѓе прават грозоморни работи како бесење на верверички, други спасуваат животи и ги ранат.

„Некој монструм ќе беси верверички во Соње, а некои дечки со големо срце ќе спасуваат. Малово бонбонче двајца прекрасни момци го најдоа на Средно Водно, паднало од високо дрво и се повредило.

Не го оставиле, го земаа и ми го дадоа и сега се дружи со уште три поголеми другарчиња кои ги најдоа во Влае.

Го викаме Сречко, на моменти и Сугаре, зошто е најмалечко и со цела сила се бори да се вклопи и трчка со другите вервери“, напиша Тина Мицковска, портпарол на ЗОО Скопје.

Некој монструм ќе беси верверички во Соње, а некои дечки со големо срце ќе спасуваат. Малово бонбонче двајца прекрасни...

Posted by Tina Mickovska on Thursday, May 7, 2020

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...
Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана... „Ме запроси сосема во наш стил, си седевме по дома, баравме кој филм да гледаме ...
Туна Сејдиу на патување во Дубаи со двете деца - восхитена од највисокото панорамско тркало на свето... 36-годишната пејачка ужива со двата сина во Дубаи, со чаша шампањ и поглед кон н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg