Додека некои во Македонија бесат верверички, други им даваат млеко (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Додека некои во Македонија бесат верверички, други им даваат млеко (фото)

dodeka-nekoi-vo-makedonija-besat-ververichki-drugi-im-davaat-mleko-foto-01.jpg

Емотивна фотографија направена во Скопје со верверчика што пие млеко од шприц ни е позитивa на денот.

И додека некои луѓе прават грозоморни работи како бесење на верверички, други спасуваат животи и ги ранат.

„Некој монструм ќе беси верверички во Соње, а некои дечки со големо срце ќе спасуваат. Малово бонбонче двајца прекрасни момци го најдоа на Средно Водно, паднало од високо дрво и се повредило.

Не го оставиле, го земаа и ми го дадоа и сега се дружи со уште три поголеми другарчиња кои ги најдоа во Влае.

Го викаме Сречко, на моменти и Сугаре, зошто е најмалечко и со цела сила се бори да се вклопи и трчка со другите вервери“, напиша Тина Мицковска, портпарол на ЗОО Скопје.

Некој монструм ќе беси верверички во Соње, а некои дечки со големо срце ќе спасуваат. Малово бонбонче двајца прекрасни...

Posted by Tina Mickovska on Thursday, May 7, 2020

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Планината Китка е како сцена од зимска бајка (фото) Дрвени куќички прекриени со снег на покривите, гранки од дрвја натежнати од снег...
Леброн Џејмс секој ден вози низ Македонија? Ѕвездата на НБА Леброн Џејмс постојано вози низ Македонија, но низ градот Македо...
Зимска бајка: Падна првиот снег на Попова Шапка (фото) Падна првиот снег и на Попова Шапка... Утро обоено во бело и сцена како од зимск...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg