Почина диџеј Ицко од Антена 5, по долго боледување од корона вирус


Почина диџеј Ицко од Антена 5, по долго боледување од корона вирус

pochina-didjej-icko-od-antena-5-po-dolgo-boleduvanje-od-korona-virus-01.jpg

Почина диџеј Ицко од Антена 5, по долго боледување од корона вирус. Неговите пријатели и колеги му оддаваат сочувство на семејството на социјалните мрежи.

48-годишниот вљубеник во музиката неодамна го прославуваше 18-тиот роденден на својот син, со сопругата и ќерката.

Повеќе од 10 години е дел од Антена 5 радио.

Почивај во мир!

Колега, другар и човек кој во секое време беше спремен да ( ми ) даде искрен совет, помош и поддршка. Сеуште во...

Posted by Vladimir Blazev on Wednesday, June 17, 2020

Жална вест, вчера доцна вечерта почина нашиот пријател, људина, моторџија, член на мото клубот Ноќни Волци - Ристо...

Posted by Motori.com.mk on Wednesday, June 17, 2020

Скршени од болка, во најдлабока тага и жалост Ве известуваме дека почина нашиот најдраг колега, другар и пријател Ристо...

Posted by Antenna5 Radio Network Macedonia on Wednesday, June 17, 2020

Би можело да ве интересира:

Венко Филипче: Здравствените работници се изморени по 4-месечна борба со корона вирусот Венко Филипче на денешната прес конференција нагласи дека потребна е реорганизац...
Почина Сабина Ајрула - колегите се збогуваат: „Таа беше величествена жена, врвен професионалец и гол... Македонската актерка Сабина Ајрула Тозија по подолго боледување почина на 75-год...
Состојба до 19.07.2021: 9 нови случаи и ниту еден починат пациент Во последните 24 часа се направени 1.973 тестирања, а регистрирани се 9 нови слу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg