Браво! Сузана Турунџиева откри дека реновирањето на куќата на Атиџе во Дорфулија дојде во финална фаза


Браво! Сузана Турунџиева откри дека реновирањето на куќата на Атиџе во Дорфулија дојде во финална фаза

suzana-turundjieva-otkri-deka-renoviranjeto-na-kukjata-na-atidje-vo-dorfulija-dojde-vo-finalna-faza-01.jpg

Сузана Турунџиева во последно време минува многу време со Атиџе Муратова и станаа одлични пријателки.

Сега, таа на својот Фејсбук профил сподели прекрасна вест:

„Градежните работи во куќата на Атиџе дојдоа во финална фаза. Огромна благодарност до сите добри луѓе кои на иницијатива на Мариа Дуда и нејзиниот сопруг станаа дел од големата донаторска мисија на која спонтано се приклучивме многу луѓе (од целиот свет) со една единствена цел - да и овозможиме достоинствен живот на Атиџе и да ја направиме среќна! Ви благодариме...“, напиша Сузана Турунџиева.

С. С. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg