Туна Сејдиу стана мајка по вторпат и објави емотивни фотки од породувањето


Туна Сејдиу стана мајка по вторпат и објави емотивни фотки од породувањето

„Се молев на Бог да ми донесе маж кој секогаш ќе ме сака, тој ме благослови со два сина“ – напиша пејачката покрај емотивните фотки од породувањето со второто синче.

tuna-sejdiu-stana-majka-po-vtorpat-i-objavi-emotivni-fotki-od-poroduvanjeto-01.jpg

35-годишната пејачка на Денот на мајката го доби второто синче и ги овековечи емотивните моменти по породувањето. 

На својот Инстаграм профил таа со своите фанови сподели фотки од моментите по раѓањето на второто синче Зен и напиша:

„Се молев на Бог да ми донесе на светот маж кој секогаш ќе ме сака. Тој ме благослови со два сина. Среќен Ден на мајката! Горда мајка на Тиан и Зен.“

tuna-sejdiu-stana-majka-po-vtorpat-i-objavi-emotivni-fotki-od-poroduvanjeto02.jpg

tuna-sejdiu-stana-majka-po-vtorpat-i-objavi-emotivni-fotki-od-poroduvanjeto03.jpg

Инаку, Туна за првпат се оствари во улогата на мајка во 2017-та, кога го роди првиот син Тиан. 

М. М. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg