Брак со подеми и падoви, две деца: Кој е сопругот на Туна Сејдиу?


Брак со подеми и падoви, две деца: Кој е сопругот на Туна Сејдиу?

И сопругот на Туна Сејдиу со фотографија на својот Инстаграм профил го прослави пристигнувањето на нивниот втор син.

brak-so-podemi-i-padovi-dve-deca-koj-e-soprugot-na-tuna-sejdiu-01.jpg

Бракот на Туна Сејдиу и Патрис Бериша се смета за еден од најзборуваните на албанската сцена.

Тие деновиве го добија вториот син Зен, кој има постаро братче Тиан, и со тоа ставија крај на гласините дека нивниот брак се распаѓа.

brak-so-podemi-i-padovi-dve-deca-koj-e-soprugot-na-tuna-sejdiu-02.jpg

Инаку за подемите и падовите во нивниот брак постојано се говори и пишува во албанските медиуми. Патрис во една ТВ емисија на прашање за неговиот љубовен статус на шега одговори дека е комплицирано.

Инаку, Патрис е музичар, а судејќи според фотографиите на неговиот Инстаграм профил и посветен татко, кој обожава да го минува времето со својот син Тиан, а отсега сигурно и со Зен.

Фотки од сопругот на Туна:

С. С. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg