Атрактивна Македонка стана презентерка на временска прогноза на српска телевизија


Атрактивна Македонка стана презентерка на временска прогноза на српска телевизија

Таа учествуваше во српско реално шоу и го привлече вниманието на српската јавност со атрактивниот изглед, па отсега секојдневно ќе ја има на ТВ екраните во нова улога.

atraktivna-makedonka-stana-prezenterka-na-vremenska-prognoza-na-srpska-televizija-01.jpg

Елеонора Миљковиќ (27) учествуваше во реалното шоу Задруга, каде беше позната како Македонката Нора.

Таа со својот изглед веднаш ја заинтригира српската јавност, а од неодамна почна да работи и како презентерка на временска прогноза на српската телевизија „Red“.

atraktivna-makedonka-stana-prezenterka-na-vremenska-prognoza-na-srpska-televizija-02.jpg

Српските медиуми постојано пишуваат за атрактивната Македонка и веруваат дека со совршената линија нема да ги остави рамнодушни гледачите пред малите екрани.

atraktivna-makedonka-stana-prezenterka-na-vremenska-prognoza-na-srpska-televizija-03.jpg

Како се снајде Елеонора во улогата на презентерка на временска прогноза (од 0:41 мин):

Повеќе фотки од Елеонора:

Повеќе фотки на следната страна...Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg