„Летнаа 3 недели“ - Весна Петрушевска го испрати синот назад во САД


„Летнаа 3 недели“ - Весна Петрушевска го испрати синот назад во САД

По 3 седмици во Скопје со мајка си, Кирил се враќа кај татко му во Хјустон, а Весна емотивна како и секогаш кога станува збор за нејзините деца.

letnaa-3-nedeli-vesna-petrushevska-go-isprati-sinot-nazad-vo-sad-01.jpg

Синот на Весна Петрушевска Кирил има 18 години и пред една година одлучи да живее кај неговиот татко во Хјустон.

Летово тој го искористи за посета на својата мајка Весна Петрушевска и престојуваше 3 седмици во Скопје.

Заедно со неговата сестра Мина тој изгледа многу пораснато на фотографијата што ја објави Весна по повод испраќањето на Кирил назад во САД.

„Летнаа 3 недели“, напиша Весна во описот на фотката на Инстаграм.

Инаку во април по повод роденденот на Кирил, Весна објави емотивна објава:

„Кирил наполни 18 години. Се обидувам да се насмеам и навистина сум среќна за него, знаејќи дека е во добри раце кај татко му во Хјустон. Нормално сум досадна зборувајќи му да учи, да се запише на добар универзитет, да си фати женска... демек сум кул и ок...тој стана полнолетен дечко....

Се сеќавам на чевличката која ја носеше во Битола 2 броја помали, па имаше некое раниче на малото прсте.

Отидовме да купиме нови чевли во Пеко (природно Битола) и продавачката ме прашува: Ваш е? Ја гледам насмеано и ѝ одговарам: Највеќе е мој... Златен на мајка ми фали ама знам дека ќе успее. Кики те сакам колку сите зрнца во песокот!“

Постари фотки од Кирил:

Фотки од ќерката на Весна, која ѝ е и најдобра пријателка и не се делат:

С. С. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg