Убава Македонка која не се плаши да ги прикаже своите несовршености
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Убава Македонка која не се плаши да ги прикаже своите несовршености

Бринетата со сини очи и талент за шминкање изгледа беспрекорно на фотките на Инстаграм, но има и такви фотки на кои Зои Блаж  ја прикажува реалната состојба на кожата на нејзиното лице. Секоја пофалба!

zoi-blazh-ubava-makedonka-koja-ne-se-plashi-da-gi-prikazhe-svoite-nesovrshenosti-01.jpg

Зои Блаж е девојка која се обиде да гради музичка кариера, но главна љубов и беше и ѝ остана шминкањето, па така одлучи тоа да ѝ биде професија.

Таа има повеќе од 21.000 следбеници на Инстаграм со кои споделува трикови за шминкање, како и детали од своето секојдневие.

Убавата бринета позира во совршени изданија со беспрекорна шминка на себе. Но, за секоја пофалба е што Зои отворено говори и за несовршеностите, односно во нејзиниот случај за проблемот со кожата на лицето.

Зои има проблем со акните, но за разлика од другите Инстаграмџики кои најчесто сакаат да прикажат розов свет и совршенство, таа е реална во врска со ситуацијата и прикачува на својот Инстаграм фотки на кои е без грам шминка.

Сега, таа откри дека ситуацијата со нејзиното лице е многу подобрена:

zoi-blazh-ubava-makedonka-koja-ne-se-plashi-da-gi-prikazhe-svoite-nesovrshenosti-03.jpg

Фотки од убавата Македонка:

Повеќе фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Исповед на Македонка: „Буквално цел живот сум учена дека дебелите девојки носат само широка облека“ Ивона Јо позираше во тесен фустан и напиша: „Прекривајќи се со парчиња и слоеви...
Македонка со хит објава: „Не можеме двете да бидеме убави во исто време - или е куќата или сум јас“ „Се знае како се остава куќа кога се спремаш за на гости или излегување. Да дојд...
Како цртана и без грам шминка: Македонка е совршена убавица во секое издание (фото) Кристина Настеска изгледа како Барби од реалноста, дури и на фотографиите од бол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg