Прегрнува лавови, патува по светот: Сестрата на Игор Џамбазов е авантурист со нескротлив дух (фото)

Живее во САД, има завидна кариера на поле современа технологија на светско ниво, а омилена дестинација ѝ е Африка каде ужива во дружбата со лавови и тигри. Тања дефинитивно е природна убавица која живее живот авантура!

pregrnuva-lavovi-patuva-po-svetot-sestrata-na-igor-djambazov-e-avanturist-so-neskrotliv-duh-foto-01.jpg

Игор Џамбазов (58) неретко истакнува колку ја сака својата сестра Татјана Џамбазова, која милува да ја вика Тања, и за која отсекогаш верувал дека Македонија е премала, а сега истото го мисли и за светот.

https://www.instagram.com/p/B-0bfTOHgoa/

Таа е авантурист и вљубеник во животните, природата и животот општо. Со децении живее во Сан Франциско, но постојано патува, а посебно место во нејзиното срце има Африка.

„Ми недостига мојата Африка... Носталгија за топла прегратка и мирис на крзно“, пишува таа кога споделува фотографии од животинскиот свет таму. На дел од нив таа буквално се прегрнува со лавови и други диви животни.

https://www.instagram.com/p/CC7tRiJnkah/

Инаку, Тања е архитект/технологист со завидна кариера на светско ниво.

Таа е природна убавица која не се оптоварува со филтери, шминка и високи потпетици, но деновиве објави селфи на кое е во впечатливо издание и во описот напиша:

„Доста веке пижами и флисови! Славам со идиотско селфи (кое го направив за братучетка ми Билјана која постојано ме потсетува дека девојки треба да се грижат за себе, лекција која некако сум ја пропуштила кога бев мала, хехе).

https://www.instagram.com/p/CXJal1XpLDw/

Повеќе фотографии од прекрасната Тања:

https://www.instagram.com/p/CII__40LA0P/

https://www.instagram.com/p/CCw0bEFH141/

https://www.instagram.com/p/CR67U0tLMj4/

https://www.instagram.com/p/CKugKXfLyyE/

https://www.instagram.com/p/CJB0XFTL5xx/

https://www.instagram.com/p/CE0HGdBscQn/

https://www.instagram.com/p/CCqkAs1neLI/

https://www.instagram.com/p/CAbLVSCnr1b/

https://www.instagram.com/p/CATkdIrnGNW/

https://www.instagram.com/p/B-2vQw7HcPo/

https://www.instagram.com/p/B-8bBreHKUr/

https://www.instagram.com/p/B-Vka-IHIqJ/

https://www.instagram.com/p/B69E84nndbx/

Повеќе фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Пријателите со последен поздрав за Сашо Пижевски Пиже - изгубивме урбан лик и човек кој беше срцето ... „Нè напушти Пиже. Урбана легенда, еден од творците на ноќниот живот во Скопје. О...
„Денес, маестро Џамбазов ќе наполнеше 86 години“ - Игор Џамбазов со емотивно видео на роденденот на ... Смртта на маестро Александар Џамбазов погоди многумина. Нормално, најемотивно ов...
Искрен приказ на мајка од Охрид: Мојата дневна соба за на Инстаграм vs. во реалноста кога имате мало... „Дневната соба која до пред 2 години често ја гледавте (во совршено издание) на ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg