Прегрнува лавови, патува по светот: Сестрата на Игор Џамбазов е авантурист со нескротлив дух (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Прегрнува лавови, патува по светот: Сестрата на Игор Џамбазов е авантурист со нескротлив дух (фото)

Живее во САД, има завидна кариера на поле современа технологија на светско ниво, а омилена дестинација ѝ е Африка каде ужива во дружбата со лавови и тигри. Тања дефинитивно е природна убавица која живее живот авантура!

pregrnuva-lavovi-patuva-po-svetot-sestrata-na-igor-djambazov-e-avanturist-so-neskrotliv-duh-foto-01.jpg

Игор Џамбазов (58) неретко истакнува колку ја сака својата сестра Татјана Џамбазова, која милува да ја вика Тања, и за која отсекогаш верувал дека Македонија е премала, а сега истото го мисли и за светот.

Таа е авантурист и вљубеник во животните, природата и животот општо. Со децении живее во Сан Франциско, но постојано патува, а посебно место во нејзиното срце има Африка.

„Ми недостига мојата Африка... Носталгија за топла прегратка и мирис на крзно“, пишува таа кога споделува фотографии од животинскиот свет таму. На дел од нив таа буквално се прегрнува со лавови и други диви животни.

Инаку, Тања е архитект/технологист со завидна кариера на светско ниво.

Таа е природна убавица која не се оптоварува со филтери, шминка и високи потпетици, но деновиве објави селфи на кое е во впечатливо издание и во описот напиша:

„Доста веке пижами и флисови! Славам со идиотско селфи (кое го направив за братучетка ми Билјана која постојано ме потсетува дека девојки треба да се грижат за себе, лекција која некако сум ја пропуштила кога бев мала, хехе).

Повеќе фотографии од прекрасната Тања:

Повеќе фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Андреа од Далма Кетеринг: „Готвиме со мерак и веќе 15 години сме дел од најзначајните мигови на наши... Таму нема „јас“, туку само „ние“, тие се тим кој веќе 15 години функционира како...
Игор Џамбазов се запозна со родителите на саканата Илина Арсова (фото) Со насмевки на лицата и на едно од најубавите места во Македонија, ведра средба ...
Венко Филипче: „Денес има 364 нови случаи, забрана на семејни собири со повеќе од 4 гости“ Министерот Венко Филипче одржа прес-конференција за да извести за последните слу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg