Се ожени фудбалерот Дарко Велковски – неговата бремена партнерка блеска на свадбата (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Се ожени фудбалерот Дарко Велковски – неговата бремена партнерка блеска на свадбата (фото)

„Од овој ден ти си сè што ми е светот“, напиша Тамара Чуприна во описот на фотографиите од свадбата со македонскиот фудбалски репрезентативец. Тамара е сестра на некогашната водителка Драгана Чуприна.

se-ozheni-fudbalerot-darko-velkovski-negovata-bremena-partnerka-bleska-na-svadbata-foto-01.jpg

Дарко Велковски (26), македонскиот фудбалски репрезентативец кој игра за хрватскиот прволигашки клуб Риека, неодамна се венчаше со својата сакана Тамара Чуприна.

Тамара е модел и сестра на некогашната водителка Драгана Чуприна. Таа е во поодмината бременост и парот го очекува своето прво дете.

se-ozheni-fudbalerot-darko-velkovski-negovata-bremena-partnerka-bleska-na-svadbata-foto-07.jpg

se-ozheni-fudbalerot-darko-velkovski-negovata-bremena-partnerka-bleska-na-svadbata-foto-06.jpg

На свадбата Чуприна носеше долг бел фустан и имаше романтична нота во изгледот.

Дарко и Тамара прославија во кругот на најблиските во локал во Скопје.

Нивната свадбена прослава низ фотографии објавени на Инстаграм:

se-ozheni-fudbalerot-darko-velkovski-negovata-bremena-partnerka-bleska-na-svadbata-foto-08.jpg

se-ozheni-fudbalerot-darko-velkovski-negovata-bremena-partnerka-bleska-na-svadbata-foto-05.jpg

se-ozheni-fudbalerot-darko-velkovski-negovata-bremena-partnerka-bleska-na-svadbata-foto-04.jpg

se-ozheni-fudbalerot-darko-velkovski-negovata-bremena-partnerka-bleska-na-svadbata-foto-03.jpg

se-ozheni-fudbalerot-darko-velkovski-negovata-bremena-partnerka-bleska-na-svadbata-foto-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Од работа нема срам“ – Панчо од ДНК се вработи како пица мајстор во корона кризата Музичката индустрија е една од најпогодените во кризата од пандемијата, а Панчо ...
Тамара Тодевска и Антониа Гиговска во секси издание со совршена изведба на култен македонски хит (фо... Тамара Тодевска неодамна имаше настап во еден скопски локал, каде како и секогаш...
Тамара Тодевска го прослави 36-тиот роденден дувајќи свеќички со ќерката Хана (видео) Тамара Тодевска денес (01.06) го прослави 36-тиот роденден во еден локал во круг...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg