Тијана Дапчевиќ на ручек во Белград со Тони Михајловски и сопругата, по најавата за трка за Евровизија

Сопругата на Тони Михајловски храбро говореше за својата битка со ракот, а сега му е поддршка додека тој снима серија во Белград. Со нив е и нивниот 10-годишен син Максим.

tijana-dapchevikj-na-ruchek-vo-belgrad-so-toni-mihajlovski-i-soprugata-po-najavata-za-trka-za-evrovizija-01.jpg

Тијана Дапчевиќ се пофали дека ѝ дошле другарчињата од Скопје, односно Тони Михајловски и неговата сопруга Александра Јорева Михајловски, заедно со синчето Максим.

Максим е помалиот син на Тони, кој во ноември минатата година наполни 10 години.

Сопругата на Тони во 2020-та отворено говореше за нејзината борба со ракот.

Тијана среќна поради посетата од страна на пријателите напиша:

„Ми дојдоа другарчињата. Тони ќе снима некоја серија, а ние му сметаме“.

Кратко пред ова Тијана најави дека ќе настапи на изборот за песна Беовизија, каде победата би ѝ донела претставување на Србија на Евровизија.

„Да, точно е дека настапувам на Беовизија, која се одржува на почетокот од март. Имам одлична песна која се вика „Љуби, љуби довека“, за која музиката и текстот ги напиша мојата драга Леонтина Вукомановиќ, а аранжманот и продукцијата е на Немања Филиповиќ.

Јас на секој фестивал досега сум одела за да промовирам песна (што се виде и на претходните фестивали кога победата ќе ме изненадеше), па така одам и на овој. Ќе биде тоа прекрасна забава, ќе учествуваат многу мои прекрасни колеги и едвајч чекам да ја чуете оваа песна затоа што сум убедена дека ќе ви се допадне.“

Повеќе постари фотографии од семејството на Тони Михајловски, кое сега ужива во Белград на следната страна...Би можело да ве интересира:

Туна Сејдиу на патување во Дубаи со двете деца - восхитена од највисокото панорамско тркало на свето... 36-годишната пејачка ужива со двата сина во Дубаи, со чаша шампањ и поглед кон н...
Тамара Тодевска и Антониа Гиговска во секси издание со совршена изведба на култен македонски хит (фо... Тамара Тодевска неодамна имаше настап во еден скопски локал, каде како и секогаш...
„Горд сопруг“ - Сопругата на Сашко Коцев стана Доктор на науки, актерот ја сподели веста Сашко Коцев веќе 9 години ужива во бракот со докторката Смиљана Бундовска, која ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg