„Денес, маестро Џамбазов ќе наполнеше 86 години“ - Игор Џамбазов со емотивно видео на роденденот на татко му

Смртта на маестро Александар Џамбазов погоди многумина. Нормално, најемотивно оваа загуба ја доживеаја неговите деца Игор и Татјана, па сега Игор Џамбазов преку песна се поздрави со својот татко, а видеото ежи и буди емоции. „Довидување, маестро мој...“, вели Игор.

denes-maestro-djambazov-kje-napolneshe-86-godini-igor-djambazov-so-video-shto-kje-ve-naezhi-na-rodendenot-na-tatko-mu-video-01.jpg

На 25-ти јануари во 85-тата година од животот почина големиот македонски диригент и композитор Александар Џамбазов, а денес (03.02) тој ќе наполнеше 86 години.

„За некои луѓе, смртта е само ваучер за во вечноста...“, напиша деновиве неговиот син Игор Џамбазов во описот на фотографијата од младоста на неговиот татко, на која маестро Александар Џамбазов е со својата сакана сопруга Анче.

Денес, во чест на неговиот роденден Игор Џамбазов објави емотивно видео на кое вели дека пее еден од најубавите рефрени од неговиот татко

Денес, маестро Џамбазов ќе наполнеше 86 години. Ова е еден од неговите најубави рефрени... Довидување, маестро мој...“, напиша Игор.

Погледнете го емотивното видео:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Александар Митевски (43): „Мојата помала ќерка Мања денес полни 16 години“ Александар Митевски има две ќерки убавици и секогаш истакнува колку е горд на св...
Постарата ќерка на Александар Митевски е вистинска убавица – го прослави 21-иот роденден (фото) И 16-годишната Мања и 21-годишната Ања се вистински убавици. Александар на еднат...
Пријателите со последен поздрав за Сашо Пижевски Пиже - изгубивме урбан лик и човек кој беше срцето ... „Нè напушти Пиже. Урбана легенда, еден од творците на ноќниот живот во Скопје. О...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg