Скопско такси возило, декорирано со срциња, е позитива на денот - вака се сака работата (фото)

Македонка, воодушевена од сцената што ја дочекала во скопско такси возило, сподели: „Заедно со жена му го декорирале цело такси“... Кога професијата се работи со љубов, има и ваква позитива на денот, зарем не?

scena-od-skopsko-taksi-vozilo-dekorirano-so-srcinja-e-pozitiva-na-denot-foto-01.jpg

Сандра Кирков е наша инфлуенсерка и поранешна стјуардеса, која во една пригода ја пренесе својата приказна за авантурите низ светот за CRNOBELO.com.

Сега, на Инстаграм стори сподели интересна сцена на која посведочила додека се возела во такси возило по скопските улици.

Таа штом се качила во возилото била воодушевена од декорацијата на најлонот, кој ги дели задните седишта за патници од возачот поради заштита од корона вирус. Возачот кој очигледно си ја сака работата и сака да си го разубави денот како себеси, така и на патниците, ѝ открил дека најлонот го украсил со помош на неговата сопруга.

Залепени се низа срциња, усни и „love“ знакчиња. Навистина симпатично, зарем не?

Оваа сцена дефинитивно ја прогласуваме за позитива на денот:

scena-od-skopsko-taksi-vozilo-dekorirano-so-srcinja-e-pozitiva-na-denot-foto-02.jpg

scena-od-skopsko-taksi-vozilo-dekorirano-so-srcinja-e-pozitiva-na-denot-foto-03.jpg

scena-od-skopsko-taksi-vozilo-dekorirano-so-srcinja-e-pozitiva-na-denot-foto-05.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Планината Китка е како сцена од зимска бајка (фото) Дрвени куќички прекриени со снег на покривите, гранки од дрвја натежнати од снег...
Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...
Старата скопска чаршија доби нов изглед - ви се допаѓа ли? (фото) Шармот на Старата скопска чаршија е надополнет со платна, кои даваат уникатен из...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg