Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Каде се кријат најдобрите ќебапчиња во Скопје? (фото)

Има ли нешто помакедонскo од „десетка со кромид“? Можеби само уште неколку работи, како ајвар и бурек, но остануваме горди на ќебапчињата кои се редовно составен дел од менито на секој љубител на добрата храна.

Kade-se-krijat-najdobrite-kjebapcinja-vo-Skopje-01.jpg

Одбравме 6 места со одлични ќебапчиња во Скопје. Дали имате уште неколку за да го дополниме списокот?

Прилеп и Велес, исто така, се градови кои може да се пофалат со добра скара и многу вкусни ќебапи.

Па, да го пополниме списокот и да си направиме мапа со ќебапчиња, за секоја следна прилика која вклучува вкусно мелено месо на чинијата. 

Почнуваме од Скопје:

Дестан

Турист

Фонтана

Тетекс

Пчела

Ана Кристи Бигорски

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Елена Ристеска го прослави роденденот на море: „36 години и не е така лошо, нели?“ (фото) „Ви благодарам на сите за роденденските честитки, 36 години и не е така лошо, не...
12 локали во Скопје со убаво сервирани и вкусни појадоци – за викенд бранч или пауза од работа Колку пати сте посакале да одите на убав појадок со пријателите, а немате ниту е...
Maкедонка со магични раце креираше ремек-дело на чинија во чест на Тоше Проески Тоше Проески е инспирација и 14 години по смртта, а креативната Данче од Гевгели...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg