Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Македонка е уникатна и кул невеста со кратка венчаница и специфична фризура

„Уште во првиот фустан што го пробав, се чувствував своја и веднаш донесов одлука да биде тој. Сакав краток фустан за да се чувствувам пријатно и да бидам тоа што сум...“, раскажува Леа Ивановиќ (30) за CRNOBELO.com, која на својата свадба во еден миг облече и бели чизми. На нејзиниот голем ден вели дека единствена мана биле само лошите временски услови.

makedonka-e-unikatna-i-kul-nevesta-so-kratok-fustan-chizmi-i-specifichna-frizura-02.jpg

Леа Ивановиќ (30) и Иван Костовски (30), кои по потекло се од Тетово, но живеат во Скопје, по 11 години врска, ја крунисаа својата љубов со брак на 10-ти јуни годинава.

makedonka-e-unikatna-i-kul-nevesta-so-kratok-fustan-chizmi-i-specifichna-frizura-06.jpg

Свадбата се одржа во прекрасен ресторан во близина на Скопје. Првенствено било планирано да биде на отворено, но поради лошите временски услови Леа и Иван морале да направат промена во планот.

makedonka-e-unikatna-i-kul-nevesta-so-kratok-fustan-chizmi-i-specifichna-frizura-09.jpg

Иако на почетокот разочарани, Леа и Иван велат дека сепак ништо не успеало да им го уништи расположението на нивниот голем ден.

makedonka-e-unikatna-i-kul-nevesta-so-kratok-fustan-chizmi-i-specifichna-frizura-13.jpg

За уникатната фризура на Леа се погрижил стилистот Октај Сејди, за уникатната венчаница модното студио од Белград „Ines atalier“, а шминката е дело на „Beauty studio Mia Arabi“.

makedonka-e-unikatna-i-kul-nevesta-so-kratok-fustan-chizmi-i-specifichna-frizura-03.jpg

За изборот на венчаница Леа за CRNOBELO.com вели:

„Уште првиот пат штом ги видов дизајните на Инес знаев дека фустанот ќе биде од кај неа, и тој беше точно првиот фустан што го пробав, се чувствував своја во него.

makedonka-e-unikatna-i-kul-nevesta-so-kratok-fustan-chizmi-i-specifichna-frizura-08.jpg

makedonka-e-unikatna-i-kul-nevesta-so-kratok-fustan-chizmi-i-specifichna-frizura-10.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Македонка ослабе 38kg: „Никако не собирав сила да излезам од комфор зоната“ „Ми беше удобно, вкусно и топличко, без разлика што после секое прејадување до с...
Уникатна торта, многу балони и совршен стајлинг по повод крштевка на детенце од Крива Паланка (фото) Ѕвездички, месечина, бело-златни балони, уникатна торта и многу позитивна енерги...
Maкедонка со магични раце креираше ремек-дело на чинија во чест на Тоше Проески Тоше Проески е инспирација и 14 години по смртта, а креативната Данче од Гевгели...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg