Првата дама на Македонија со претседателот во одлично модно издание на настан во Мадрид со кралицата Летиција (фото)

Нашата прва дама направи моден погодок на средбата со кралицата Летиција од Шпанија – која со право ја носи титулата модна икона. Со непогрешливиот моден стил многумина ја споредуваат со Меланија Трамп.

pretsedatelot-i-prvata-dama-na-makedonija-na-nastan-vo-madrid-so-kralicata-leticija-i-djastin-trudo-foto-001.jpg

Нашиот претседателот Стево Пендаровски деновиве учествува на Самитот на НАТО во Мадрид. Со него е и првата дама Елизабета Ѓоргиевска, која вчера се појави во црвен, елегантен фустан на средбата со домаќините кралот на Шпаниja Фелипе Шести и неговата сопруга кралицата Летиција.

pretsedatelot-i-prvata-dama-na-makedonija-na-nastan-vo-madrid-so-kralicata-leticija-i-djastin-trudo-foto-03.jpg

Кралицата на Шпанија Летиција, како и секогаш, беше во совршено модно издание.

pretsedatelot-i-prvata-dama-na-makedonija-na-nastan-vo-madrid-so-kralicata-leticija-i-djastin-trudo-foto-02.jpg

Нашиот претседател се дружеше и со канадаскиот премиер Џастин Трудо.

pretsedatelot-i-prvata-dama-na-makedonija-na-nastan-vo-madrid-so-kralicata-leticija-i-djastin-trudo-foto-05.jpg

pretsedatelot-i-prvata-dama-na-makedonija-na-nastan-vo-madrid-so-kralicata-leticija-i-djastin-trudo-foto-06.jpg

Прочитајте и Готви, игра кошарка со децата: Семејниот живот на омилениот политичар Џастин Трудо (фото)

На настанот се присутни и претседателот и првата дама на САД.

pretsedatelot-i-prvata-dama-na-makedonija-na-nastan-vo-madrid-so-kralicata-leticija-i-djastin-trudo-foto-001.jpg

Повеќе фотографии од настанот:

pretsedatelot-i-prvata-dama-na-makedonija-na-nastan-vo-madrid-so-kralicata-leticija-i-djastin-trudo-foto-04.jpg

pretsedatelot-i-prvata-dama-na-makedonija-na-nastan-vo-madrid-so-kralicata-leticija-i-djastin-trudo-foto-008.jpg

pretsedatelot-i-prvata-dama-na-makedonija-na-nastan-vo-madrid-so-kralicata-leticija-i-djastin-trudo-foto-007.jpg

pretsedatelot-i-prvata-dama-na-makedonija-na-nastan-vo-madrid-so-kralicata-leticija-i-djastin-trudo-foto-006.jpg

pretsedatelot-i-prvata-dama-na-makedonija-na-nastan-vo-madrid-so-kralicata-leticija-i-djastin-trudo-foto-005.jpg

pretsedatelot-i-prvata-dama-na-makedonija-na-nastan-vo-madrid-so-kralicata-leticija-i-djastin-trudo-foto-004.jpg

pretsedatelot-i-prvata-dama-na-makedonija-na-nastan-vo-madrid-so-kralicata-leticija-i-djastin-trudo-foto-003.jpg

pretsedatelot-i-prvata-dama-na-makedonija-na-nastan-vo-madrid-so-kralicata-leticija-i-djastin-trudo-foto-002.jpg

Прочитајте и Свекорот не ја сакал и ја нарекувал „слугинка“, ја обвинуваа за абортус во првиот брак – Факти за кралицата Летиција од Шпанија

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...
Туна Сејдиу на патување во Дубаи со двете деца - восхитена од највисокото панорамско тркало на свето... 36-годишната пејачка ужива со двата сина во Дубаи, со чаша шампањ и поглед кон н...
Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана... „Ме запроси сосема во наш стил, си седевме по дома, баравме кој филм да гледаме ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg