„Кај Местоно“ - ресторан во Пештани со совршено зајдисонце над Охридското Езеро (фото)

Спектакуларно зајдисонце, многу цвеќе и звукот на бранчињата од Охридското Езеро... Овој ресторан во близина на Охрид ќе ви го освои срцето инстантно.

kaj-mestono-restoran-vo-peshtani-so-sovrsheno-zajdisonce-nad-ohridskoto-ezero-foto-01.jpg

На самиот брег на Охридското Езеро „Кај Местоно“ во Пештани е локал кој ќе ви понуди спектакуларен поглед кон езерската шир.

Доживувањето е најубаво за време на зајдисонце.

Од коктели до традиционални македонски јадења и риба, таму ќе можете да уживате во атмосферата и вкусовите.

Амбиентот е надополнет со многу цвеќе и потсетува на прекрасните рибни ресторани во струшкото село Радожда.

Прочитајте и 5 ресторани во Радожда, каде јадењето риба со поглед кон Охридското Езеро е посебно искуство

Уникатниот амбиент во овој охридски локал:  

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...
Туна Сејдиу на патување во Дубаи со двете деца - восхитена од највисокото панорамско тркало на свето... 36-годишната пејачка ужива со двата сина во Дубаи, со чаша шампањ и поглед кон н...
Старата скопска чаршија доби нов изглед - ви се допаѓа ли? (фото) Шармот на Старата скопска чаршија е надополнет со платна, кои даваат уникатен из...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg