Aктерот Жарко Димоски со сопругата на романтично патување во Венеција (фото)

По медениот месец на Малдиви, вљубените Жарко Димоски и Андреа уживаат во ново романтично патување со возење на гондола, италијански сладолед и истражување на уличките на Венеција.

akterot-zharko-dimoski-so-soprugata-na-romantichno-patuvanje-vo-venecija-foto-01.jpg

Актерот и водител Жарко Димоски обожава романтични патувања со својата сопруга Андреа, па по медениот месец на Малдиви и посетата на нивниот омилен Ровињ во Хрватска, парот ја посети Венеција.

Во најромантичниот град во Италија тие уживаа во возење со гондола, а Андреа се разладуваше со лепеза на високите температури.

Парот прошета и по мостовите, се насладуваше со вкусен италијански сладолед и ги истражуваше живописните улички во Венеција.

Романтични фотографии од нивната посета на Венеција:

akterot-zharko-dimoski-so-soprugata-na-romantichno-patuvanje-vo-venecija-foto-03.jpg

akterot-zharko-dimoski-so-soprugata-na-romantichno-patuvanje-vo-venecija-foto-02.jpg

akterot-zharko-dimoski-so-soprugata-na-romantichno-patuvanje-vo-venecija-foto-08.jpg

akterot-zharko-dimoski-so-soprugata-na-romantichno-patuvanje-vo-venecija-foto-09.jpg

akterot-zharko-dimoski-so-soprugata-na-romantichno-patuvanje-vo-venecija-foto-07.jpg

akterot-zharko-dimoski-so-soprugata-na-romantichno-patuvanje-vo-venecija-foto-06.jpg

akterot-zharko-dimoski-so-soprugata-na-romantichno-patuvanje-vo-venecija-foto-05.jpg

akterot-zharko-dimoski-so-soprugata-na-romantichno-patuvanje-vo-venecija-foto-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...
Романтично запросување на Валерија од Прилеп на гондола, во танцувачката Фонтана во Дубаи (фото) По 4 години врска Јане од Прилеп ја запроси саканата Валерија на гондола изнајме...
Дечко од Радовиш ја запроси саканата во пустина во Дубаи на роденденско патување (фото) „Дубаи беше една од најпосакуваните дестинации како избор за роденденско патувањ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg