Игор Џамбазов за Илина Арсова: „За роденденот ѝ купив куфер - утредента си замина со истиот тој куфер“

„Љубов е... Се будам, неа ја нема. Празна половина од креветот. Таа баш сега заспива. Некаде далеку. Десет илјади километри далеку. Вдишувам од нејзината омилена маичка за спиење. Како сега да ја соблекла... Е тоа е љубов“, пишува Игор Џамбазов за својата сакана Илина, која повторно отпатува на нова авантура, а тој ја поддржува да си ги следи соништата.

igor-djambazov-za-ilina-arsova-za-rodendenot-i-kupiv-kufer-utredenta-si-zamina-so-istiot-toj-kufer-01.jpg

Игор Џамбазов веќе две години ужива во љубовта со Илина Арсова, нашата планинарка со нескротлив дух.

И клучот на нивната љубов е тоа што тој не се обидува да ја скроти, ниту ограничи, туку само безусловно ја сака и ја поддржува во тоа да си ги исполни соништата, дури и по цена да се буди сам и таа болно да му недостига.

Постојано ја нарекува супер-жена и негов живот.

Сега, Игор објави фотографија од неа, каде таа позира со куфер, пред да отпатува повторно, и напиша:

„За роденденот ѝ купив куфер.
Куфер. Тоа е она со кое патуваш.
Утредента си замина со истиот тој куфер.“

Игор ѝ посвети и емотивна објава:

„Љубов е... 

Се будам, неа ја нема. Празна половина од креветот.

Таа баш сега заспива. Некаде далеку. Десет илјади километри далеку.

Вдишувам од нејзината омилена маичка за спиење. Како сега да ја соблекла... Е тоа е љубов.“

Повеќе фотки од нив:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Илина Арсова на крајот од декември, во полутанга бикини, влезе во Охридското Езеро (видео) Илина Арсова обожава предизвици и авантури, па така денес 25-ти декември собра х...
Пријателите со последен поздрав за Сашо Пижевски Пиже - изгубивме урбан лик и човек кој беше срцето ... „Нè напушти Пиже. Урбана легенда, еден од творците на ноќниот живот во Скопје. О...
„Денес, маестро Џамбазов ќе наполнеше 86 години“ - Игор Џамбазов со емотивно видео на роденденот на ... Смртта на маестро Александар Џамбазов погоди многумина. Нормално, најемотивно ов...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg