Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Листа на Македонки со впечатлив изглед кој нема да ве остави рамнодушни (фото)

Oд изглед на Барби од реалноста со тенок струк и руса коса до бринети со впечатливи усни и истакнати атрибути, Инстаграм профилите на овие девојки и жени од Македонија сигурно некогаш ги имате забележано...

lista-na-makedonki-so-vpechatliv-izgled-koj-nema-da-ve-ostavi-ramnodushni-foto-01.jpg

Нивниот изглед е впечатлив, а нивните профили преполни со фотографии од нивното секојдневние, но и ангажмани.

Од пејачки и дизајнерки до модели и инфлуенсерки, дел од девојките и жените во Македонија постојано се на третмани за изгледот, внимаваат на стајлинзите и сакаат да бидат впечатливи.

Од истакнати усни до бујно деколте, на нивните Инстаграм профили некогаш сте налетале.

Девојки и жени од Македонија чиј изглед нема да ве остави рамнодушни:

Калтрина

Александра Накова

Верица Китанова

Елеонора Миљковиќ

Кристина Димитри

Ива Спасовска

 

Би можело да ве интересира:

Македонија е во топ 10 земји со најголема планинска површина – се гордееме што сме меѓу првите во не... По листите на кои се најдовме на првите места по загаденост на воздухот, конечно...
12 локали во Скопје со убаво сервирани и вкусни појадоци – за викенд бранч или пауза од работа Колку пати сте посакале да одите на убав појадок со пријателите, а немате ниту е...
Ана Стојанова, една од најатрактивните Македонки, фит на одмор во танга бикини (фото) По напорните подготовки околу свадбата, поради кои заврши и на инфузија, една од...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg