Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Миа Костова го трансформираше телото за два месеца: „Тежината е иста, но формата сѐ подобра“

Миа Костова докажа дека со упорност и дисциплина сè е можно и објави фотки од неверојатната трансформација на нејзиното тело, постигната по два месеца редовно вежбање. Откако претходно тврдеше дека вежбањето не е за неа, сега сподели дека тоа ѝ влијае позитивно и психички, покрај воочливите физички промени. Браво! 

mia-kostova-go-transformirashe-teloto-za-dva-meseca-tezhinata-e-ista-no-formata-s-podobra-01.jpg

Водителката и инфлуенсерка Миа Костова во минатото често зборуваше за тоа дека нема волја да вежба и дека никогаш нема да се натера на тоа, но докажа дека со упорност се возможни големи промени.

Во изминатите два месеца, почнувајќи од 19-ти септември, таа сериозно се посвети на вежбањето во теретана и покажа дека дисциплината може да направи чуда, а со тоа покрај тоа што самата се чувствува подобро како што вели, ги инспирира и своите следбеници да започнат со промена. 

mia-kostova-go-transformirashe-teloto-za-dva-meseca-tezhinata-e-ista-no-formata-s-podobra02.jpg

Нејзиниот тренер Мирко Петровски објави фотки од нејзиниот неверојатен напредок и напиша:

Еден одличен прогрес во период од 2 месеци односно 60 дена. Со многу посветеност и прередовни тренинзи. Килажата на сите слики е иста, но формата на телото е се подобра! Верувајте во себе и направете промена СЕГА. Миа БРАВО и продолжуваме понатака!

Миа и самата ги сподели фотките на Инстаграм Стори и уште еднаш посочи дека на сите фотографии тежината е иста, докажувајќи дека не секогаш килограмите играат клучна улога во изгледот. 

mia-kostova-go-transformirashe-teloto-za-dva-meseca-tezhinata-e-ista-no-formata-s-podobra-02.jpg

М. М. | Црнобело

 

Би можело да ве интересира:

Миа Костова со искрени фотки во долна облека - на двете има по 69kg: „Бев дебела, тромава, со милион... „Врвот на тоа да се гадам од себе беше летово во Дерми и имам фотографии кои ушт...
Марта Димоска, по мисијата на НАСА, позира во смел аутфит среде снежна бура во САД: „Ми летна шапкат... Македонката Марта Димоска позира како секси Баба Мразица среде снежна бура во СА...
Јаков Спасов, синот на Дац, и сопругата Софија на меден месец на Исланд објавија дека очекуваат бебе Парот кој стапи во брак во мај годинава периодов ужива на патување во Исланд, а ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg