Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Започна Саемот на книгата - Пронајдете ја вашата приказна

Конечно започна најголемиот книжевен настан во градот, каде љубителите на пишаниот збор ќе имаат можност да се снабдат со нови приказни за претстојниот период. 

zapocna-saemot-na-knigata-pronajdete-ja-vashata-prikazna01.jpg 

Годинава, 31. издание на Саем на книгата се одржува од 8 до 14 мај во ВИП арената „Борис Трајковски“. Може да се каже дека има голем избор на книги, а освен тоа ќе има и многу настани, средби со читатели и промоции.

Во продолжение следува листа на книги кои ќе го задоволат вкусот на секаков вид на читатели.

Без разлика дали саката психолошки трилер, љубовен роман или модерна психологија, издвоените наслови, штотуку излезени од печатница, можат да станат вашето омилено четиво.

Кафулето Зошто - Џон П. Стрелецки

Зошто си тука? Се плашиш ли од смртта? Дали се чувствуваш исполнет?

zapocna saemot na knigata pronajdete ja vashata prikazna 5

Земјата што ја газиме - Хесус Караско

Роман преведен во 21 земја и закитен со многу меѓународни награди.

zapocna saemot na knigata pronajdete ja vashata prikazna 4

Начинот на волкот од Волстрит – Џордан Белфорд

Влезете во контроверзниот свет на Џордан Белфорд и дознајте како успеал да создаде огромно богатство за себе и своите клиенти.

zapocna saemot na knigata pronajdete ja vashata prikazna 7

Коефициент на љубовта – Хелен Хоанг

Шармантна приказна, која нема да ве остави рамнодушни.

zapocna saemot na knigata pronajdete ja vashata prikazna 6

Последната девојка – Надија Мурад

Трогателна исповед на некогашната заробеничка на Исламската држава.

zapocna saemot na knigata pronajdete ja vashata prikazna 1

Bird Box – Џош Малерман

Психолошки трилер кој ќе ве прогонува долго откако ќе го прочитате.

zapocna saemot na knigata pronajdete ja vashata prikazna 8

Човекот по име Уве – Фредрик Бакман

Приказна што суштински ќе промени еден човек и едно соседско здружување.

zapocna saemot na knigata pronajdete ja vashata prikazna 2

Автор: Х. Е. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

За сериозни читатели со истенчен вкус – 3 книги кои ќе ве задлабочат во размислувањето Некои книги носат поголема тежина од другите, па остануваат подолготрајно во мем...
Книги што идеално ќе се вклопат со амбиентот на плажа (I дел) Време е за одмор, сонце, вода и плажа, а ништо не носи мир во душата како добрат...
Три комплексни романи за читатели со истенчен вкус за книги Марк Твен рекол дека „Човекот кој не чита добри книги не е ништо подобар од чове...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg