Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


3 нови, напнати трилери кои ќе ви го зграпчат вниманието од првата до последната страница

Овие книги ќе ве освојат со ликовите, заплетот, развојот на дејствието и секако – кулминацијата и крајот.

3-novi-napnati-trileri-01.jpg

Жанрот трилер носи некоја неверојатна магија во себе, способноста да ве држи будни многу часови без да ги задоволите дури и најосновните потреби.

Ќе заборавите на храна, вода и одењето во тоалет додека не ги прочитате докрај:

Жив мртовец - Шерон Болтон

Баш пред мугри, во близина на шкотската граница, 13 патници кои летаат во балон на топол воздух се сведоци на брутално убиство долу на земјата. И во текот на следниот час, сите тие ќе бидат мртви, освен една жена. 

Но, таа го има видено лицето на убиецот, а и убиецот го има видено нејзиното – тој нема да застане додека не го елиминира единствениот сведок на неговото злосторство.

3-novi-napnati-trileri (1).jpg

Саботна бура – Мартине Гласер

Една сабота, кога завршува со работата во супермаркетот, тинејџерката Каси се враќа со велосипедот дома каде што живее со мајка ѝ. Брзајќи накај дома за да не ја фати бура, таа е нападната од четири момчиња.

Едниот од нив е Едвин, синот на најмоќниот човек во селото. Додека се обидува да избега од напаѓачите, се искачува до замокот на ридот каде што сама живее една чудна жена. Децата ја викаат вештерка…

3-novi-napnati-trileri (2).jpg

Поранешниот ти - Луиз Вос

Лин се откажала од работата од своите соништа кога се омажила за Ед, љубовта на нејзиниот живот. 10 години подоцна на Ед му е дијагностицирана рана деменција и почнуваат да се случуваат неверојатно чудни работи.

Како што некои сеќавања се заборавени, други, пак, долго заборавени, испливуваат на површината… Идиличниот свет на Лин полека се урива.

3-novi-napnati-trileri (3).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Книги што идеално ќе се вклопат со амбиентот на плажа (I дел) Време е за одмор, сонце, вода и плажа, а ништо не носи мир во душата како добрат...
По „Дете 44“, нов возбудлив роман на Том Роб Смит и уште 2 совршено добри трилери Том Роб Смит, авторот на Дете 44, ни се враќа со напнат, неизвесен нов трилер. С...
„Мило мое дете“ и уште 2 нови книги со кои ќе го заокружите овој декември Можеби сте премногу зафатени со украсување, претпразнични подготовки или пак куп...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg