Слушнете ја „The Cure“ - новата песна на Лејди Гага промовирана на Коачела


Слушнете ја „The Cure“ - новата песна на Лејди Гага промовирана на Коачела

Лејди Гага им приреди неверојатно изненадување на фановите кои имаа можност да го проследат нејзиниот настап на фестивалот Коачела. Гага започна да пее точно во 23 часот и 29 минути во втората фестивалска вечер, а некаде по 45-минутниот перформанс на Коачела таа го најави и изведе својот најнов сингл – „The Cure“.

Slusnete-ja-The-Cure-novata-pesna-na-Lejdi-Gaga-01.jpg

Лејди Гага го пополни местото на Бијонсе која оригинално требаше да настапи во овој дел од фестивалот, но поради бременоста го откажа ангажманот. Сепак, на музичкиот репертоар на Гага се најде и нивниот заеднички хит „Telephone“.

Slusnete-ja-The-Cure-novata-pesna-na-Lejdi-Gaga-02.jpg

Slusnete-ja-The-Cure-novata-pesna-na-Lejdi-Gaga-03.jpg

Лејди Гага се враќа повторно на Коачела за време на вториот фестивалски викенд на 22 април, а во меѓувреме уживајте во нејзината најнова песна:

(O)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Солзи, емоции, невидена хемија: Хит изведбата на „Shallow“ на Бредли К... Неверојатната хемија на хит настапот во Лас Вегас направи дел од фановите да нав...
Објавена „новата“ досега нечуена песна од Фреди Меркјури После цела деценија барање на изгубен вокален перформанс, објавена е претходно н...