Девојчето со глас како Џенис Џоплин разочарано излезе од финалето на „Америка има талент“


Девојчето со глас како Џенис Џоплин разочарано излезе од финалето на „Америка има талент“

Кортни Хадвин е девојчето кое од аудиција влезе директно во финалните натпревари, поради тоа што судиите го оценија нејзиниот талент достоен за златното копче.

devojceto-so-glas-kako-janis-joplin-razocarano-izleze-od-finaleto-na-amerika-ima-talent-001.jpg

14-годишната Кортни уште од сам старт на Америка има талент беше еден од најголемите фаворити, но доживеа огромно разочарување по синоќешното шоу, во кое заврши на шестото место и излезе од трката во финалето.

devojceto-so-glas-kako-janis-joplin-razocarano-izleze-od-finaleto-na-amerika-ima-talent-2.jpg

devojceto-so-glas-kako-janis-joplin-razocarano-izleze-od-finaleto-na-amerika-ima-talent-7.jpg

devojceto-so-glas-kako-janis-joplin-razocarano-izleze-od-finaleto-na-amerika-ima-talent-5.jpg

devojceto-so-glas-kako-janis-joplin-razocarano-izleze-od-finaleto-na-amerika-ima-talent-9.jpg

Тајра Бенкс ја утеши дека треба да биде горда на себе, но разочарувањето се гледаше на лицето на малото девојче кое пред само неколку месеци беше споредувана со големата Џенис Џоплин.

devojceto-so-glas-kako-janis-joplin-razocarano-izleze-od-finaleto-na-amerika-ima-talent-4.jpg

Најновите настапи кои не ѝ обезбедија пласман во финалето:

Потсетете се и на нејзината фантастична аудиција.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Фенсерот“, фолкерот, панкерите и другите дежурни на секој музички фес... Музичките фестивали се секогаш одлично потрошено време. Тие се преполни со најра...
Срамежливо девојче „растури“ на Америка има талент и од аудиција - вле... 13-годишно девојче со име Кортни Хадвин ги натера судиите да станат на нозе, а Х...
Тамара „растури“ во финалето - моќен настап преполн со емоции (видео) Тамара од срце ја пееше „Proud“, Европа се восхитуваше на нејзината изведба, а н...