Девојчето со глас како Џенис Џоплин разочарано излезе од финалето на „Америка има талент“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


Девојчето со глас како Џенис Џоплин разочарано излезе од финалето на „Америка има талент“

Кортни Хадвин е девојчето кое од аудиција влезе директно во финалните натпревари, поради тоа што судиите го оценија нејзиниот талент достоен за златното копче.

devojceto-so-glas-kako-janis-joplin-razocarano-izleze-od-finaleto-na-amerika-ima-talent-001.jpg

14-годишната Кортни уште од сам старт на Америка има талент беше еден од најголемите фаворити, но доживеа огромно разочарување по синоќешното шоу, во кое заврши на шестото место и излезе од трката во финалето.

devojceto-so-glas-kako-janis-joplin-razocarano-izleze-od-finaleto-na-amerika-ima-talent-2.jpg

devojceto-so-glas-kako-janis-joplin-razocarano-izleze-od-finaleto-na-amerika-ima-talent-7.jpg

devojceto-so-glas-kako-janis-joplin-razocarano-izleze-od-finaleto-na-amerika-ima-talent-5.jpg

devojceto-so-glas-kako-janis-joplin-razocarano-izleze-od-finaleto-na-amerika-ima-talent-9.jpg

Тајра Бенкс ја утеши дека треба да биде горда на себе, но разочарувањето се гледаше на лицето на малото девојче кое пред само неколку месеци беше споредувана со големата Џенис Џоплин.

devojceto-so-glas-kako-janis-joplin-razocarano-izleze-od-finaleto-na-amerika-ima-talent-4.jpg

Најновите настапи кои не ѝ обезбедија пласман во финалето:

Потсетете се и на нејзината фантастична аудиција.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тамара „растури“ во финалето - моќен настап преполн со емоции (видео) Тамара од срце ја пееше „Proud“, Европа се восхитуваше на нејзината изведба, а н...
Мадона со експлозивен настап на евровизиската сцена - музичката легенд... Музичката икона имаше настап за паметење. Мадона е јаготката на шлагот на славењ...
13 песни кои ќе ви бидат химни доколку врската ви завршила поради неве... Доживувањето на неверство никогаш не е лесно и едноставно. Кршењето на довербата...