Тамара од Тел Авив за CRNOBELO.com: Што ќе прави 5 минути пред евровизискиот настап?


Тамара од Тел Авив за CRNOBELO.com: Што ќе прави 5 минути пред евровизискиот настап?

tamara-od-tel-aviv-za-crnobelo-com-sto-ke-pravi-5-minuti-pred-evroviziskiot-nastap-001.jpg

На синоќешниот портокалов тепих во Тел Авив Тамара ни направи чест и застана да ни одговори на едно прашање: Две работи кои ќе ги направи пет минути пред настап?

Како и секогаш забавна, опуштена, таква беше и на синоќешното официјално појавување на портокаловиот тепих.

tamara-od-tel-aviv-za-crnobelo-com-sto-ke-pravi-5-minuti-pred-evroviziskiot-nastap-01.jpeg

tamara-od-tel-aviv-za-crnobelo-com-sto-ke-pravi-5-minuti-pred-evroviziskiot-nastap-02.jpeg

tamara-od-tel-aviv-za-crnobelo-com-sto-ke-pravi-5-minuti-pred-evroviziskiot-nastap-03.jpeg

tamara-od-tel-aviv-za-crnobelo-com-sto-ke-pravi-5-minuti-pred-evroviziskiot-nastap-04.jpeg

tamara-od-tel-aviv-za-crnobelo-com-sto-ke-pravi-5-minuti-pred-evroviziskiot-nastap-05.jpg

tamara-od-tel-aviv-za-crnobelo-com-sto-ke-pravi-5-minuti-pred-evroviziskiot-nastap-06.jpg

tamara-od-tel-aviv-za-crnobelo-com-sto-ke-pravi-5-minuti-pred-evroviziskiot-nastap-07.jpg

tamara-od-tel-aviv-za-crnobelo-com-sto-ke-pravi-5-minuti-pred-evroviziskiot-nastap-08.jpg

Покрај одговорот на прашањето, заедно со придружните вокали го испеаја рефренот на Proud:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на фото и видео материјали е казниво со закон.

М. Д. | Црнобело
Фото + видео: Милка Малезанова | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (виде... Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...
„Сакам да знам” - Дали ќе успеам, ако останам тука? Неодамна на социјалните мрежи се појавија интересни видеа, кои поттикнаа многу п...
Успех за паметење! Тамара заврши на високото 8-мо место на Евровизија Тамара Тодевска доминираше на финалната вечер на Евровизија 2019. Таа речис...