Успех за паметење! Тамара заврши на високото 8-мо место на Евровизија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 23-06-2019


Успех за паметење! Тамара заврши на високото 8-мо место на Евровизија

sekoja-chest-tamara-zavrshi-na-visokoto-mesto-na-evrovizija-01.jpg

Тамара Тодевска доминираше на финалната вечер на Евровизија 2019. Таа речиси во текот на целото гласање од жирито беше на првото место.

Нашата музичка дива заврши на високото 8-мо место.

Македонија доби 12 поени од Австрија, Велика Британија, Албанија, Молдавија, Србија, Швајцарија... Вкупно 237 поени од жири. Но, од публиката освоивме само 58 поени.

Секоја чест! Тамара ти благодариме што ни ја овозможи оваа радост за првпат во животот!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019 Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (виде... Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...
„Фенсерот“, фолкерот, панкерите и другите дежурни на секој музички фес... Музичките фестивали се секогаш одлично потрошено време. Тие се преполни со најра...