Јас сум, Ние сме – ДС Колектив
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Јас сум, Ние сме – ДС Колектив

Веќе познат звук, во ново пакување, овој пат во албум издание на ДС Колектив. Јас сум, Ние сме е насловот на албумот кој вчера премиерно беше промовиран во Скопското кафуле Мартини.

jas-sum-nie-sme-ds-collective-01.jpg

Модерно, различно и со квалитетен звук, вака беше дочекан и спотот за песната „Повторно замина“ во соработка со Раде Кекеновски и Елена Васова кој исто така ја доби својата премиера.

Уметници, пејачи, новинари и пријатели беа дел од вчерашната атмосфера на која Стефан Сајковски – ДС Колектив се заблагодари на сите кои го поддржуваат и кои како што тој вели му помогнале да го заврши своето првенче.

jas-sum-nie-sme-ds-collective-02.jpg

„Би сакал да кажам дека ќе одморам, ама веќе од утре сме на снимање на нов спот. Имавме бурен период им благодарам на The Media, на Кристиан Шемко, на Елена, Раде, Матеј, Елени. и сите оние коишто се наоѓаат на овој албум и на сите коишто придонесоа за сето ова да се случи.“, изјави Стефан.

jas-sum-nie-sme-ds-collective-03.jpg

jas-sum-nie-sme-ds-collective-04.jpg

jas-sum-nie-sme-ds-collective-05.jpg

Во продолжение погледнете го видео записот за „Повторно замина“:

Би можело да ве интересира:

Фиктивно интервју со просечен македонски естраден музичар Трајче Стојчески е типичен фиктивен македонски естраден пејач и скопски фраер. Н...
За мераклии на добар звук и плочи - како настанал грамофонот? Веројатно многумина од вас покажуваат ентузијазам кога ќе видат стар грамофон ил...
Луис Фонси открива за што пее во Despacito (видео) Иако на многумина веќе им е преку глава од оваа песна, сепак на повеќето им се д...

Најчитани неделава