Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзиниот син (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзиниот син (видео)

За новиот хит на Северина, „Rođeno moje“, нејзините соработници велат дека е најдобрата балада што ја снимила досега.

severina-so-nov-hit-rogjeno-moe-e-nejzinata-najemotivna balada-dosega-01.jpg

И пред самата премиера, песната беше прогласена за нејзината најубава и најемотивна балада, најмногу бидејќи е посветена на нејзиниот син Александар.

„Ова е многу убава песна во која ќе се пронајде секој родител и секој човек… Кога Милош ми ја прати, во мене предизвика ерупција емоции и веднаш отидов да ја снимам. Пораката на песната е безусловната љубов“, изјави познатата пејачка.

severina-so-nov-hit-rogjeno-moe-e-nejzinata-najemotivna balada-dosega-03.jpg

Песната е напишана од долгогодишниот композитор на Северина, Милош Рогановиќ, кој е потпишан како автор и на „Kao Alcatraz“, „Grad bez ljudi“, „Italiana“, „Uzbuna“…

Според Милош, хрватската ѕвезда му се јавила летово и го прашала дали ќе сака да напише емотивна балада.

„Пред мене, кога ќе ја погледнам Северина, гледам голема ѕвезда, уметник, која е пред сè мајка, која се бори за доброто на своето дете. А притоа, мора да се бори и против разните негативни, несвесни луѓе, кои се обидуваат да ѝ ја отежнат таа борба“, вели композиторот.

severina-so-nov-hit-rogjeno-moe-e-nejzinata-najemotivna balada-dosega-04.jpg

Бидејќи и самиот е родител, добро му биле познати овие емоции и сакал да ги преточи во песна, па се родил новиот хит на Северина.

Песната е снимена пред еден месец во Загреб, а спотот е снимен во Љубљана.

Слушнете ја новата балада на Северина:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Новата песна на Ријана и Дрејк + 7 други кои се очекува да бидат летни хитови Можеби во овој период од годината, со овие „тмурни“ денови, летото ви изгледа мн...
5 песни во кои всушност не се пее за љубов Голем дел од нас сметаат дека баладите или барем оние песни кои звучат романтич...
Луис Фонси открива за што пее во Despacito (видео) Иако на многумина веќе им е преку глава од оваа песна, сепак на повеќето им се д...

Најчитани неделава