Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзиниот син (видео)


Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзиниот син (видео)

За новиот хит на Северина, „Rođeno moje“, нејзините соработници велат дека е најдобрата балада што ја снимила досега.

severina-so-nov-hit-rogjeno-moe-e-nejzinata-najemotivna balada-dosega-01.jpg

И пред самата премиера, песната беше прогласена за нејзината најубава и најемотивна балада, најмногу бидејќи е посветена на нејзиниот син Александар.

„Ова е многу убава песна во која ќе се пронајде секој родител и секој човек… Кога Милош ми ја прати, во мене предизвика ерупција емоции и веднаш отидов да ја снимам. Пораката на песната е безусловната љубов“, изјави познатата пејачка.

severina-so-nov-hit-rogjeno-moe-e-nejzinata-najemotivna balada-dosega-03.jpg

Песната е напишана од долгогодишниот композитор на Северина, Милош Рогановиќ, кој е потпишан како автор и на „Kao Alcatraz“, „Grad bez ljudi“, „Italiana“, „Uzbuna“…

Според Милош, хрватската ѕвезда му се јавила летово и го прашала дали ќе сака да напише емотивна балада.

„Пред мене, кога ќе ја погледнам Северина, гледам голема ѕвезда, уметник, која е пред сè мајка, која се бори за доброто на своето дете. А притоа, мора да се бори и против разните негативни, несвесни луѓе, кои се обидуваат да ѝ ја отежнат таа борба“, вели композиторот.

severina-so-nov-hit-rogjeno-moe-e-nejzinata-najemotivna balada-dosega-04.jpg

Бидејќи и самиот е родител, добро му биле познати овие емоции и сакал да ги преточи во песна, па се родил новиот хит на Северина.

Песната е снимена пред еден месец во Загреб, а спотот е снимен во Љубљана.

Слушнете ја новата балада на Северина:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Солзи, емоции, невидена хемија: Хит изведбата на „Shallow“ на Бредли К... Неверојатната хемија на хит настапот во Лас Вегас направи дел од фановите да нав...
Зошто Селин Дион не сакала да ја отпее „My Heart Will Go On" - химната... Вториот најпродаван сингл на женски изведувач во историјата и осмиот најдобро пр...