Васил Гарванлиев со песната „YOU“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Васил Гарванлиев со песната „YOU“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Васил Гарванлиев го објави насловот на песната со која ќе ја претставува нашата земја на Евровизија годинава. Песната го носи насловот „You“ или „Ти“.

vasil-garvanliev-so-pesnata-you-ke-ja-pretstavuva-makedonija-na-evrovizija-01.jpg

Музиката е на Невена Нешкоска - наша композиторка и продуцент, родена во Охрид, но порасната и живее во Чикаго. Таа студирала на Беркли.

Текстот е дело на Невена Нешкоска, Калина Нешкоска и Алис Шредер.

Со нетрпение очекуваме да ја слушнеме композицијата многу скоро.

Прочитајте и: Без грижи – Васил Гарванлиев пее, „растура“ – што треба да знаете за нашиот претставник на Евровизија?

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 песни во кои всушност не се пее за љубов Голем дел од нас сметаат дека баладите или барем оние песни кои звучат романтич...
Луис Фонси открива за што пее во Despacito (видео) Иако на многумина веќе им е преку глава од оваа песна, сепак на повеќето им се д...
Наместо Ријана, хитот „Umbrella“ ќе го испеела Бритни - Познати песни наменети за други изведувачи Дали може да ја замислите Бритни Спирс како го изведува хитот „Umbrella“ на Рија...

Најчитани неделава