Роберт Патинсон конечно среќен - Бившата јавно го изневери, со сегашната 4 години ја криеше врската и сега ќе стане татко

По скандалот со Кристен Стјуарт и брзата свршувачка со пејачката FKA Twigs, Роберт Патинсон си ја научи лекцијата, па цели 4 години се трудеше да го крие приватниот живот од јавноста. Конечно се знае дека актерот ќе стане татко, а тој и неговата девојка се пресреќни.

robert-patinson-konechno-srekjen-bivshata-javno-go-izneveri-so-segashnata-4-godini-ja-krieshe-vrskata-i-konechno-kje-stane-tatko-01.jpg

Актерот Роберт Патинсон многумина го запознаа благодарение на неговата улога во хит-серијалот „Twilight“, каде го играше убавиот вампир Едвард, а освен што привлекуваше внимание со својот талент, актерот во тој период беше топ тема и заради врската со неговата колешка Кристен Стјуарт.

robert-patinson-konechno-srekjen-bivshata-javno-go-izneveri-so-segashnata-4-godini-ja-krieshe-vrskata-i-konechno-kje-stane-tatko-02.jpg

Но, нивната врска заврши по јавниот скандал, кога беа објавени фотографиите на кои се гледа како Кристен го изневерува со режисерот на филмот Snow White and the Huntsman, Руперт Сандерс.

robert-patinson-konechno-srekjen-bivshata-javno-go-izneveri-so-segashnata-4-godini-ja-krieshe-vrskata-i-konechno-kje-stane-tatko-04.jpg

Аферата на Кристен беше шок за големиот број обожаватели, најмногу за самиот Роберт Патинсон кој иако првично ѝ прости за аферата, врската сепак не успеа да опстане и се разделија по само 2 месеци.

Во целата приказна Кристен беше оцрнета, а многумина актерот го гледаа со сожалување.

robert-patinson-konechno-srekjen-bivshata-javno-go-izneveri-so-segashnata-4-godini-ja-krieshe-vrskata-i-konechno-kje-stane-tatko-03.jpg

Прочитајте и Го изневери бившиот со оженет маж, сега се сврши со девојка – Факти за љубовниот живот на Кристен Стјуарт

Но, ова не беше доволно за Роберт да почне да го крие својот приватен живот.

Во 2014-та тој започна врска со пејачката FKA Twigs, па се дозна дека по само неколку месеци, тој избрзал и ја запросил.

robert-patinson-konechno-srekjen-bivshata-javno-go-izneveri-so-segashnata-4-godini-ja-krieshe-vrskata-i-konechno-kje-stane-tatko-05.jpg

Парот заедно купи куќа, а беа во врска околу 3 години. Во 2017-та година се разделија, а како причина ги наведоа напнатите распореди, но неофицијално кружеа гласини дека актерот ја изневерил пејачката по што одлучил да стави крај.

Пејачката, пак, во 2021-ва тврдеше дека во периодот додека била во врска со него, трпела страшен расизам:

„Тој беше нивниот бел принц од бајките и тие сметаа дека тој треба да биде во врска со некоја бела девојка и русокоса, а не со мене“ – рече таа.

Од 2018-та година Роберт ја започна врската со Суки Вотерхаус, а во една пригода откри дека таа му помогнала да ја промени својата перцепција за филмовите со суперхерои и влијаела врз тоа тој да ја прифати улогата на Бетмен.

robert-patinson-konechno-srekjen-bivshata-javno-go-izneveri-so-segashnata-4-godini-ja-krieshe-vrskata-i-konechno-kje-stane-tatko-06.jpg

Иако Роберт и Суки се долго време заедно, парот за првпат се појави заедно на настан во декември минатата година, а на прашањето зошто не сака да зборува за нивната врска, Роберт во една пригода рече:

„Ако пуштите други луѓе внатре, тоа ја разорува смислата на љубовта... Ако некој непознат на улица ве праша за вашата врска, ќе сметате дека тоа е екстремно некултурно. Сѐ се завршува подобро кога ќе изградите ѕид околу себе“.

robert-patinson-konechno-srekjen-bivshata-javno-go-izneveri-so-segashnata-4-godini-ja-krieshe-vrskata-i-konechno-kje-stane-tatko-07.jpg

Пејачката и актерка неодамна присуствуваше на фестивал во Мексико, каде соопшти дека е бремена со нивното прво заедничко бебе.

„Мислев дека ако облечам нешто со светки, нема да забележите што ми се случува во животот. Не сум сигурна дека ми успева“ – рече таа, а откако ја соблече јакната сите го забележаа нејзиниот труднички стомак.

Според извори блиски до парот, Роберт и Суки се пресреќни што наскоро ќе станат родители, а тие двајца планираат и понатаму својата љубов да ја чуваат подалеку од очите на јавноста.

За потсетување, Суки беше во врска со Бредли Купер, кога тој имаше 40 години, а таа 23. Откако тој ѝ раскина и започна врска со Ирина Шајк, таа тврдеше дека останала со скршено срце.

Прочитајте и Првиот брак му траел само 4 месеци – Со кои 7 убавици се забавуваше Бредли Купер пред Ирина Шајк?

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Познати мажи кои беа во врска со многу помлади тинејџерки (и сега се осудувани) Елвис Присли имал 24, а Присила само 14 години кога ја почнале врската. Тие се в...
Му беше девојка на Дражен Петровиќ, го одведе во смрт пред 30 години – Која е Клара Саланци, жената ... На денот на страшната несреќа пред 30 години, Клара Саланци го зела Дражен Петро...
На 16 години се предозирала со опојни супстанци, денес е мајка и сопруга за пример – Бурното минато ... На 15 години мајка ѝ ја избркала од дома, затоа што не можела да се справи со не...
„Не прифаќаше ‘НЕ’ за одговор“ – Четири жени го обвинуваат Расел Бренд, бившиот на Кети Пери, за сил... Имале секс еднаш, а потоа кога не сакале тоа да се случи повторно, актерот ги пр...
Метју Пери објавувал чудни фотки на Инстаграм – фановите мислат дека си ја предвидел смртта + нови д... Официјалната причина за смртта на Метју Пери сè уште не е откриена, но неговите ...
„Имав мозочен удар, не сум била на љубовен состанок 6 години“: Ретко појавување на Сузан Бојл од Bri... „Прекрасно е чувството што сум повторно овде. За мене е навистина посебно, бидеј...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg