Ким Кардашијан доаѓа во Белград: Бара свежо цвеќе и претседателски апартман, 10 исти автомобили како мамка

Најголемата светска ријалити ѕвезда, Ким Кардашијан, во јуни ќе го посети Белград - доаѓа со приватен авион, ќе отседне во претседателски апартман. Што е досега познато за посетата на Кардашијан во Србија и какви сè барање имала? 

kim-kardashijan-doagja-vo-belgrad-kakvi-baranja-ima-i-shto-saka-da-vidi-pri-prestojot-vo-srbija-01_copy.jpg

Ким Кардашијан овој јуни ќе дојде во Белград. Во српската престолнина таа ќе отвори продавница од своите модни брендови Skkn By Kim и Skims, а ќе присуствува и на гала забава во нејзина чест, пишуваат српските медиуми.

„Ким ќе дојде во Белград од Германија, поточно од Гелзенкирхен, каде што со синовите Сент и Псалм ќе присуствува на натпреварот меѓу Србија и Англија на 16 јуни, кој се игра во рамките на Европското првенство.

Со неа ќе бидат и неколку членови од нејзиниот тим, а ќе слетаат со приватниот авион на Кардашијан.

Таа и нејзините деца ќе бидат сместени во претседателскиот апартман во еден од најпознатите хотели во градот“, рекол за Kurir.rs извор близок до организацијата на настанот.

View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)

Тој открил и дека Ким ќе остане во Белград два дена, а освен нејзиното лично обезбедување, ќе има и дополнително обезбедување кое ќе ја следи 24 часа.

„Во Белград доаѓа за да ја отвори продавницата на својот бренд, која ќе се наоѓа во еден од трговските центри, а која е прва во овој дел од Европа.

Истата вечер за неа ќе се организира огромна забава на која ќе присуствуваат и многу познати личности од јавниот живот на Србија“, додал изворот.

Наводно, Ким изразила желба да го посети храмот Св. Сава, но и Калемегдан и делот покрај Сава и Дунав.

Од организаторите барала и да ѝ биде обезбеден посебен излез од хотелот, но и да има уште 10 автомобили како нејзиниот кои би служеле како мамки за папараците, кои ќе сакаат да ја следат.

Барала и букети свежо цвеќе во апартманот и храната да им се носи во собата.

Од Белград Ким ќе замине во Париз на Модната недела.

Инаку, Ким била во Србија во 2017 година во тајност, а тогаш го посетила Националниот парк Увац заедно со екипа от ТВ каналот Travel, кои снимале репортажа за овој дел од земјата.

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ким Кардашијан е во тајна врска со познат рагбист, се кријат поради Канје Ким Кардашијан повеќе од половина година е во врска со 12 години помлад рагбист,...
Ким Кардашијан го претвори домот во снежна шума, додека ќерка ѝ моли да живее со Канје (фото) Додека во јавноста се шпекулира дека Ким и Канје можеби ќе ги променат правилата...
Мајка си е мајка: Ким Кардашијан направи снежна шума во домот за да ја израдува ќерката која тагува ... Само еден месец откако кажа дека ќерка ѝ Норт се жалеше заради тоа што живее со ...
Тргнала на фотосесија, завршила како секс робинка и била силувана од 6 мажи – Приказната на актеркат... „Помалку од два проценти од жените успеваат да побегнат од трговијата со бело ро...
„Не прифаќаше ‘НЕ’ за одговор“ – Четири жени го обвинуваат Расел Бренд, бившиот на Кети Пери, за сил... Имале секс еднаш, а потоа кога не сакале тоа да се случи повторно, актерот ги пр...
Првпат посегнала по животот кога ѝ ја одзеле ќерката, смртта на синот ја „дотолчи“ – Тажниот живот н... За првпат посегнала по својот живот кога сакале да ѝ ја одземат ќерката во 1999-...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg