Кели Роланд направи скандал на Канскиот филмски фестивал: Вика на црвениот тепих, ѝ се заканува на жена редар

Откако пред неколку месеци демонстративно стана и си замина од интервју во живо, пејачката Кели Роланд со нов јавен испад, овој пат на Филмскиот фестивал во Кан.

keli-roland-napravi-skandal-na-kanskiot-festival-vika-na-crveniot-tepih-i-se-zakanuva-na-zhena-redar-01.jpg

Поранешната пејачка на Destiny’s Child, Кели Роланд, направи скандал на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал.

Таа се скара со жена редар додека се качуваше по скалите, викаше на цел глас по неа и ѝ се закануваше со прст.

keli-roland-napravi-skandal-na-kanskiot-festival-vika-na-crveniot-tepih-i-se-zakanuva-na-zhena-redar-09.jpg

Официјално не е позната причината за испадот на Роланд, иако некои медиуми шпекулираат дека таа избувнала кога жената, која ѝ покажувала каде да застане за да се фотографира и каде да оди за да стигне до салата во која се прикажуваат филмовите на фестивалот, ја допрела по надлактицата.

keli-roland-napravi-skandal-na-kanskiot-festival-vika-na-crveniot-tepih-i-se-zakanuva-na-zhena-redar-12.jpg

Ова, наводно, било доволно за Кели да се вознемири и да почне да вика и да ѝ се заканува на жената.

Пејачката наводно била толку лута, што дури и откако друг редар ја „презел“ за да ја упати каде треба да оди, таа се свртела назад и понатаму викала по жената.

keli-roland-napravi-skandal-na-kanskiot-festival-vika-na-crveniot-tepih-i-se-zakanuva-na-zhena-redar-08.jpg

Фотографиите од скандалот го обиколија светот, по што Кели уште еднаш беше окарактеризирана како „тешка за соработка“.

keli-roland-napravi-skandal-na-kanskiot-festival-vika-na-crveniot-tepih-i-se-zakanuva-na-zhena-redar-07.jpg

Ова е втор испад на Роланд за кратко време. Таа неодамна си замина среде интервју додека гостуваше во Today Show.

Иако не е потврдено што го предизвикало овој испад на Кели, во медиумите се шпекулира дека таа се изнервирала бидејќи водителката ја прашувала за Бијонсе, со која пееше во Destiny’s Child на почетокот на кариерата, наместо да се фокусира на она што Кели го промовира во моментот - филмот Mea Culpa.

keli-roland-napravi-skandal-na-kanskiot-festival-vika-na-crveniot-tepih-i-se-zakanuva-na-zhena-redar-02.jpg

Инаку, Роланд во Кан беше поканета да присуствува на премиерата на францускиот филм Marcello Mio.

На црвениот тепих таа воодушеви со изгледот - носеше црвен фустан без прерамки, со сребрени салонки и впечатлив накит, а имаше и нов имиџ, па се појави со платинесто руса коса.

Повеќе фотографии од Кели Роланд на Канскиот филмски фестивал:

keli-roland-napravi-skandal-na-kanskiot-festival-vika-na-crveniot-tepih-i-se-zakanuva-na-zhena-redar-05.jpg

keli-roland-napravi-skandal-na-kanskiot-festival-vika-na-crveniot-tepih-i-se-zakanuva-na-zhena-redar-10.jpg

keli-roland-napravi-skandal-na-kanskiot-festival-vika-na-crveniot-tepih-i-se-zakanuva-na-zhena-redar-13.jpg

keli-roland-napravi-skandal-na-kanskiot-festival-vika-na-crveniot-tepih-i-se-zakanuva-na-zhena-redar-17.jpg

keli-roland-napravi-skandal-na-kanskiot-festival-vika-na-crveniot-tepih-i-se-zakanuva-na-zhena-redar-14.jpg

keli-roland-napravi-skandal-na-kanskiot-festival-vika-na-crveniot-tepih-i-se-zakanuva-na-zhena-redar-04.jpg

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тргнала на фотосесија, завршила како секс робинка и била силувана од 6 мажи – Приказната на актеркат... „Помалку од два проценти од жените успеваат да побегнат од трговијата со бело ро...
Плејбој модел за Леонардо ди Каприо: „Става слушалки на уши за време на секс, стар е и чуден“ „За време на сексот си ставил слушалки за да не ги слуша девојките. Лео е премно...
Скандалозниот љубовен живот на Џоан Колинс: Првиот сопруг ја силувал, од петтиот е постара 31 година „Сите поранешни сопрузи беа со мене за пари. Единствено третиот не се збогати на...
Анџелина Џоли разочарана: Биолошката ќерка ѝ го сврте грбот – ќе се сели кај татко ѝ Шајло Џоли Пит во мај годинава ќе наполни 18 години, а планира да се пресели кај...
Ја милува по лицето, откако таа ја помина ноќта во неговиот дом – Дали Ирина Шајк е во врска со Том...  „Том ја зема Ирина со автомобилот, останаа во неговиот дом цела ноќ, а сле...
Остана без работа поради користењето дрога, не ѝ дозволувале да јаде: Тажни детали од животот на Кеј... По бурната врска со Џони Деп, за да го преболи, Кејт Мос се вплетка во љубовен т...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg