Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Сè наоколу мириса на урина“ – Тори Спелинг со петте деца пак на улица, откако ја уништила куќата што ја изнајмуваше

„Куќата целосно е уништена“ – вели еден од поранешните соседи на актерката Тори Спелинг, откако таа набрзина со петте деца морала да го напушти домот што го изнајмуваше. Наводно, во седумте месеци додека семејството живеело таму, тие направиле огромна штета.

se-naokolu-mirisa-na-urina-tori-speling-so-pette-deca-pak-na-ulica-otkako-ja-unishtila-kukjata-shto-ja-iznajmuvashe-01.jpg

Поранешната ѕвезда на хит-серијата Beverly Hills 90210, Тори Спелинг, повторно е на улица.

Минатата година беше топ тема откако со децата живееше во камп приколка, а сега по седум месеци морала да си замине од куќата што ја изнајмуваше.

se-naokolu-mirisa-na-urina-tori-speling-so-pette-deca-pak-na-ulica-otkako-ja-unishtila-kukjata-shto-ja-iznajmuvashe-02.jpg

Како што пишуваат светските медиуми, повикувајќи се на изјави од соседите, актерката заедно со петте деца набрзина ја напуштиле луксузната куќа каде што живееле.

se-naokolu-mirisa-na-urina-tori-speling-so-pette-deca-pak-na-ulica-otkako-ja-unishtila-kukjata-shto-ja-iznajmuvashe-04.jpg

Тори ја изнајмуваше куќата по цена од 15.000 долари месечно, а во неа имаше пет спални соби и 3 тоалети, како и базен и спа-центар.

se-naokolu-mirisa-na-urina-tori-speling-so-pette-deca-pak-na-ulica-otkako-ja-unishtila-kukjata-shto-ja-iznajmuvashe-03.jpg

Засега не е познато зошто актерката морала набрзина да си замине од куќата, но според изјавите на соседите, таа и нејзините деца комплетно го уништиле имотот.

На фотографиите што ги објави Daily Mail, се гледа дека сопственикот на имотот, по заминувањето на Тори, морал на улица да извади дел од уништениот мебел, перници и транспортер за миленици.

„Можам само да кажам дека се сомневам дека таа ќе си го добие безбедносниот депозит назад. Насекаде мириса на урина. Мириса каучот, перниците и целиот дом. Ѕидовите се изгребани, којзнае од што“ – вели еден од соседите во изјава за медиумите.

se-naokolu-mirisa-na-urina-tori-speling-so-pette-deca-pak-na-ulica-otkako-ja-unishtila-kukjata-shto-ja-iznajmuvashe-05.jpg

Тој нагласи дека по нив морал да дојде посебен тим за чистење кој неколкупати наполнил голем контејнер за да го исчисти ѓубрето.

Инаку, познато е дека Тори е голем љубител на миленичиња, па така таа низ годините чувала кучиња, кокошки, свињи, морски прасиња, па дури и змеј.

se-naokolu-mirisa-na-urina-tori-speling-so-pette-deca-pak-na-ulica-otkako-ja-unishtila-kukjata-shto-ja-iznajmuvashe-06.jpg

Наводно, актерката платила 7.500 долари безбедносен депозит кога се вселила во куќата, која била целосно уредена.

„Не верувам дека тие пари ќе ги покријат штетите што тие ги направиле.

Толку чини да се заменат само двата уништени каучи, а погледнете колку луѓе работат за да го вратат имотот во иста состојба како што беше пред Тори да се всели“ – вели соседот.

se-naokolu-mirisa-na-urina-tori-speling-so-pette-deca-pak-na-ulica-otkako-ja-unishtila-kukjata-shto-ja-iznajmuvashe-07.jpg

Засега не се знае зошто точно Тори се отселила од куќата што ја изнајмуваше, а не е познато ниту каде престојува во моментот. 

se-naokolu-mirisa-na-urina-tori-speling-so-pette-deca-pak-na-ulica-otkako-ja-unishtila-kukjata-shto-ja-iznajmuvashe-08.jpg

Минатата година таа со децата мораше подолг период да живее во камп-приколка и во евтини мотели, по разводот со Дин Мекдермот.

se-naokolu-mirisa-na-urina-tori-speling-so-pette-deca-pak-na-ulica-otkako-ja-unishtila-kukjata-shto-ja-iznajmuvashe-10.jpg

Прочитајте и Ѝ го исцица богатството, па ја остави на улица – Тори Спелинг за првпат искрена зошто не се развела веднаш од сопругот

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Татко ѝ милионер ја оставил со „само“ 800.000 долари, живееше во камп-приколка: Факти за Тори Спелин... Таткото на Тори Спелинг имаше богатство од 600 милиони долари, но ја остави ќерк...
Познати жени кои се маќеи (и ги сакаат децата на сопрузите како свои) „Кога се венчав во Вил, знаев дека и син му е дел од нашето семејство. Потоа нау...
Тргнала на фотосесија, завршила како секс робинка и била силувана од 6 мажи – Приказната на актеркат... „Помалку од два проценти од жените успеваат да побегнат од трговијата со бело ро...
„Не прифаќаше ‘НЕ’ за одговор“ – Четири жени го обвинуваат Расел Бренд, бившиот на Кети Пери, за сил... Имале секс еднаш, а потоа кога не сакале тоа да се случи повторно, актерот ги пр...
Како изгледаат децата на славните кои речиси никогаш не се појавуваат во јавност? (фото) Сигурно знаете како изгледа Сури – ќерката на Том Круз и Кејти Холмс. Но, дали з...
„Орален секс во замена за туш“ – Жестоки критики за скандалозниот настап и говор на Мадона пред нејз... „Нудев орален секс за бесплатно туширање“ – Мадона ја вџаши публиката со своите ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg