Зошто Принцот Хари и Меган Маркл се држат за раце во јавност, а Вилијам и Кејт не?


Зошто Принцот Хари и Меган Маркл се држат за раце во јавност, а Вилијам и Кејт не?

Неодамна Принцот Хари и неговата девојка Меган Маркл, за првпат се појавија заедно во јавност.

zoshto-na-princot-hari-i-megan-markl-im-e-dozvoleno-da-se-drzhat-za-race-a-na-princot-vilijam-i-kejt-ne-01.jpg

Тие присуствуваа на тениски меч, а на трибините разменија нежности и се држеа за раце. Неколку дена беа преокупација на медиумите и нивниот чекор постојано се следеше.

zoshto-na-princot-hari-i-megan-markl-im-e-dozvoleno-da-se-drzhat-za-race-a-na-princot-vilijam-i-kejt-ne-02.jpg

Двајцата изгледаат прекрасно и заљубено, но како и за сѐ друго, така и за ова мора да признаеме дека има разлика помеѓу него и неговиот брат, Принцот Вилијам.

Принцот Вилијам е веќе 6 години во брак со Кејт Мидлтон и не може да не забележиме дека тие во јавност никогаш не покажале толку голема блискост и не разменувале нежности.

zoshto-na-princot-hari-i-megan-markl-im-e-dozvoleno-da-se-drzhat-za-race-a-na-princot-vilijam-i-kejt-ne-003.jpg

Зошто постои оваа разлика и слободата на Принцот Хари е поголема?

Професионалците велат дека освен моментот и ситуацијата во која парот ќе се затекне, многу голема улога игра и редот за наследството на круната.

Принцот Вилијам е втор по ред за титулата после неговиот татко, Принцот Чарлс, кој ќе ја наследи Кралицата Елизабела II.

zoshto-na-princot-hari-i-megan-markl-im-e-dozvoleno-da-se-drzhat-za-race-a-na-princot-vilijam-i-kejt-ne-04.jpg

Од друга страна пак, Принцот Хари не е на толку добра позиција и со раѓањето на Принцот Џорџ, синот на Вилијам, тој е дури на 6-тото место во редот за наследство на круната.

Токму затоа, на младиот принц му е дозволено послободно однесување во јавност со неговата девојка, како и за многу други работи.

За разлика од Принцот Хари и Меган Маркл, Принцот Вилијам и Кејт многу почесто мораат да се појавуваат во јавност, но од службени причини, бидејќи сепак тие се претставници на народот.

zoshto-na-princot-hari-i-megan-markl-im-e-dozvoleno-da-se-drzhat-za-race-a-na-princot-vilijam-i-kejt-ne-05.jpg

Затоа и имаат поофицијален однос кој е складен со титулата која еден ден ќе ја добие Принцот Вилијам.

Останува да видиме каков ќе биде односот на Принцот Хари и Меган ако еден ден стапат во брак и таа стане службено член на кралското семејство.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Принцот Хари и Меган Маркл ќе почнат да живеат во Кенсингтоновата пала... Принцот Хари и Меган Маркл се во врска од летото 2016-та година, иако истата ја ...
Сите луѓе се третираат исто: Како е да се биде гостин на кралска свадб... Најголемата мана на кралските свадби е што протоколот мора да се следи, а парот ...
Има ли скриено значење зад чудниот гест на принцот Хари на фотосесијат... По веста за свршувачката на принцот Хари и Меган Маркл, на првата фотосесија има...