Не е Фотошоп: 64-годишна жена од Шпанија е двојничка на Доналд Трамп (фото)


Не е Фотошоп: 64-годишна жена од Шпанија е двојничка на Доналд Трамп (фото)

Таа води мирен живот, живее и работи на фарма во Шпанија, но стана славна преку ноќ.

ne-e-fotoshop-shpanskata-dvojnichka-na-donald-tramp-stana-viralen-hit-foto-01.png

Dolores Leis е сосема нормална жена од Шпанија која си работи на фарма. Но, нејзините фотки станаа вирален хит поради неверојатната сличност со американскиот претседател Доналд Трамп.

Leis била откриена од шпански новинар додека си берела зелки на нејзината фарма. Тој ја интервјуирал и направил фотки од неа.

ne-e-fotoshop-shpanskata-dvojnichka-na-donald-tramp-stana-viralen-hit-foto-03.jpg

64-годишната жена дури и во погледот, тенот и ставот наликува на 71-годишниот Трамп.

ne-e-fotoshop-shpanskata-dvojnichka-na-donald-tramp-stana-viralen-hit-foto-04.jpg

Целиот живот таа го минала во Cabana de Bergantinos, покраина во Шпанија, и има среќен 40-годишен брак.

ne-e-fotoshop-shpanskata-dvojnichka-na-donald-tramp-stana-viralen-hit-foto-02.jpeg

Не била возбудена за веста дека станала интернет хит, која и ја пренела ќерка ѝ, затоа што го обожава својот мирен живот на страна од социјалните мрежи.

Двојничката на Трамп стана вирален хит:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сите работи кои ги знаеме досега за врската на Бред Пит и Шарлиз Терон Сите зборуваат за врската на Шарлиз Терон и Бред Пит, иако тие успешно се кријат...
Ѕвезди кои имале ФБИ досие, но ретко кој знае Низ годините, ФБИ имаат собрано тајни информации за милиони луѓе ширум светот, а...
Како јакната на Кендал Џенер стана хит меме? (фото) Големата црвена јакна на Кендал Џенер направи твитерџиите да ја споредат дури со...