Не е Фотошоп: 64-годишна жена од Шпанија е двојничка на Доналд Трамп (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Не е Фотошоп: 64-годишна жена од Шпанија е двојничка на Доналд Трамп (фото)

Таа води мирен живот, живее и работи на фарма во Шпанија, но стана славна преку ноќ.

ne-e-fotoshop-shpanskata-dvojnichka-na-donald-tramp-stana-viralen-hit-foto-01.png

Dolores Leis е сосема нормална жена од Шпанија која си работи на фарма. Но, нејзините фотки станаа вирален хит поради неверојатната сличност со американскиот претседател Доналд Трамп.

Leis била откриена од шпански новинар додека си берела зелки на нејзината фарма. Тој ја интервјуирал и направил фотки од неа.

ne-e-fotoshop-shpanskata-dvojnichka-na-donald-tramp-stana-viralen-hit-foto-03.jpg

64-годишната жена дури и во погледот, тенот и ставот наликува на 71-годишниот Трамп.

ne-e-fotoshop-shpanskata-dvojnichka-na-donald-tramp-stana-viralen-hit-foto-04.jpg

Целиот живот таа го минала во Cabana de Bergantinos, покраина во Шпанија, и има среќен 40-годишен брак.

ne-e-fotoshop-shpanskata-dvojnichka-na-donald-tramp-stana-viralen-hit-foto-02.jpeg

Не била возбудена за веста дека станала интернет хит, која и ја пренела ќерка ѝ, затоа што го обожава својот мирен живот на страна од социјалните мрежи.

Двојничката на Трамп стана вирален хит:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сите работи кои ги знаеме досега за врската на Бред Пит и Шарлиз Терон Сите зборуваат за врската на Шарлиз Терон и Бред Пит, иако тие успешно се кријат...
Познати парови кои имале „секс без обврски“ На секој може да му се случи да се напие малку повеќе и да заврши во к...
Анџелина Џоли сакала да организира погреби: Чудни факти и тајни за сла... Постојат многу неверојатни факти за познатите личности што малкумина ги знаат. Н...