Прво појавување на Меган Маркл откако ја напушти Англија (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Прво појавување на Меган Маркл откако ја напушти Англија (фото)

Во вторникот, Меган за првпат се појави во јавноста откако ја напушти Англија и замина во Канада.

prvo-pojavuvanje-na-megan-markl-otkako-ja-napushti-angilja-foto-01.jpg

Војвотката од Сасекс излегла од домот околу 10 часот наутро и се упатила кон аеродромот Victoria Harbour, а по фотографиите се гледа дека е во одлично расположение.

prvo-pojavuvanje-na-megan-markl-otkako-ja-napushti-angilja-foto-02.jpg

Оттаму, Меган го посети женското засолниште Downtown Eastside Women’s Center во Ванкувер, со цел да им понуди поддршка на тамошните жени.

Од засолништето објавија и фотографија од Меган и 8 други жени, со описот:

„Гледајте со кој пиевме чај денес! Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, денес нè посети за да разговараме за проблемите со кои се соочуваат жените во заедницата.“

prvo-pojavuvanje-na-megan-markl-otkako-ja-napushti-angilja-foto-03.jpg

Еден од вработените изјави дека дознале за посетата на Меган дури кога таа пристигнала.

Засолништето им нуди храна и ги задоволува најосновните потреби на жените и децата кои имаат потреба од тоа. Притоа, има и советувалиште за нив.

prvo-pojavuvanje-na-megan-markl-otkako-ja-napushti-angilja-foto-04.jpg

Според вработените, Меган ги прашала што им треба на жените и ја понудила нејзината поддршка. Засега е непознато дали таа планира долгорочна соработка со центарот.

8-месечниот син Арчи не беше со Меган, а очигледно посетата на војвотката била кратка бидејќи таа не носеше куфер.

prvo-pojavuvanje-na-megan-markl-otkako-ja-napushti-angilja-foto-05.jpg

prvo-pojavuvanje-na-megan-markl-otkako-ja-napushti-angilja-foto-06.jpg

prvo-pojavuvanje-na-megan-markl-otkako-ja-napushti-angilja-foto-07.jpg

Ова е прво забележување на Меган, но се појавија гласини дека еднаш отишла до аеродромот Victoria International Airport.

Меган е во Канада од минатиот петок, додека Хари е во Британија и преговара за нивната одлука да се откажат од кралските должности. Парот најверојатно ќе се обедини подоцна неделава, кога Хари ќе оди во Канада.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Меган Маркл секогаш ги држи дланките споени? Споените дланки на Меган Маркл не се ниту случајност, ниту незначаен гест – всуш...
Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пролет 2019-та Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...
Меган Маркл, по рамните сандали, за првпат облече патики на кралска должност (фото) По низата појавувања во елегантни изданија со високи потпетици, Меган деновиве с...

Најчитани неделава