Кралицата Елизабета ги поддржа Хари и Меган во одлуката да бидат независни


Кралицата Елизабета ги поддржа Хари и Меган во одлуката да бидат независни

Во понеделникот, кралицата Елизабета изјави дека таа и кралското семејство целосно ги поддржуваат Хари и Меган во желбата да започнат нов живот.

kralicata-elizabeta-ja-poddrzhuva-odlukata-na-hari-i-megan-da-bidat-nezavisni-01.jpg

Наводно, кралицата се согласила на период на транзиција во кој Хари и Меган ќе го минуваат времето во Канада и Британија.

Интересно е што на почетокот на изјавата, кралицата не ги искористи титулите на Меган и Хари, туку им се обрати по име. Сепак, не објасни кој е нивниот следен чекор.

kralicata-elizabeta-ja-poddrzhuva-odlukata-na-hari-i-megan-da-bidat-nezavisni-03.jpg

Кралицата додаде и дека има уште многу работа и дека треба да се донесат некои важни одлуки, кои најверојатно ќе ги сподели овие денови.

Изјавата на 93-годишната кралица беше објавена набрзо по гласините за состанокот во Sandringham, каде што присуствуваа Хари и Вилијам, како и принцот Чарлс. Се верува дека Меган, која моментално е во Канада, учествувала на состанокот преку телефон.

kralicata-elizabeta-ja-poddrzhuva-odlukata-na-hari-i-megan-da-bidat-nezavisni-02.jpg

„Денес моето семејство имаше конструктивна дискусија за иднината на мојот внук и неговото семејство.

Моето семејство и јас целосно ја поддржуваме желбата на Хари и Меган да создадат нов живот како младо семејство. Иако повеќе би сакале да останат активни членови на кралското семејство, ја почитуваме и разбираме желбата да живеат независен живот, додека сè уште се важен дел од моето семејство.

Хари и Меган јасно изјавија дека не сакаат да зависат од парите на јавноста.

Поради тоа ќе има период на транзиција во кој војводата и војвотката од Сасекс ќе го минуваат времето во Канада и Велика Британија.

Ова се комплексни проблеми за моето семејство и треба да се работи уште, но побарав да се дојде до конечната одлука овие денови“, стои во изјавата на кралицата.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Семејство пронашло речиси 1 милион долари во црни ќеси за ѓубре „Горди сме што во нашата земја живеат толку чесни луѓе“, изјавија претставниците...
Меган е несигурна, Трамп е моќен алфа маж: Какви тајни открива потписот на познатите за нив? Неодамна имавме можност да ги откриеме најоригиналните автограми на познатите, н...
14 работи кои ќе беа дел од вашиот живот ако бевте родени во Северна Кореја Ќе си купевте апликација за телефон буквално од продавница, ќе изберевте од пост...

Најчитани неделава