Спилберг ѝ е кум на Гвинет Палтроу - Славни личности кои имаат уште пославни кумови


Спилберг ѝ е кум на Гвинет Палтроу - Славни личности кои имаат уште пославни кумови

Дали сте знаеле дека Мајкл Џексон бил кум на ќерката на Лајонел Ричи? Џексон, пак, за кум на неговите деца го избрал Меколи Калкин.

slavni-licnosti-koi-imaat-uste-poslavni-kumovi+01.jpg

Во Холивуд постојат многу тајни пријателства и врски за кои не секогаш знаеме и многу често тие знаат да нѐ изненадат.

Очигледно е зошто Кортни Кокс како кума ја избрала Џенифер Анистон, но никој не претпоставуваше дека мајките на Џејк Гиленхал и Џејми Ли Кертис биле пријателки од детството. Во продолжение погледнете некои од славните личности кои имаат уште пославни кумови.

Кое од подолу наведени кумства најмногу ве изненадува?

Стивен Спилберг ѝ е кум на Гвинет Палтроу

slavni-licnosti-koi-imaat-uste-poslavni-kumovi+02.jpg

Доли Партон ѝ е кума на Мајли Сајрус

slavni-licnosti-koi-imaat-uste-poslavni-kumovi+03.jpg

Џејми Ли Кертис е кума на Џејк Гиленхал

slavni-licnosti-koi-imaat-uste-poslavni-kumovi+04.jpg

Мајкл Џексон е кум на Никол Ричи

slavni-licnosti-koi-imaat-uste-poslavni-kumovi+05.jpg

Стивен Спилберг е кум и на Дру Баримор

slavni-licnosti-koi-imaat-uste-poslavni-kumovi+06.jpg

Ева Лонгорија е кума на ќерката на Викторија и Дејвид Бекам

slavni-licnosti-koi-imaat-uste-poslavni-kumovi+07.jpg

Боно е кум на близнаците на Анџелина Џоли и Бред Пит

slavni-licnosti-koi-imaat-uste-poslavni-kumovi+08.jpg

Камерон Диаз е кума на ќерката на Дру Баримор

slavni-licnosti-koi-imaat-uste-poslavni-kumovi+09.jpg

Џенифер Анистон е кума на ќерката на Кортни Кокс

slavni-licnosti-koi-imaat-uste-poslavni-kumovi+10.jpg

Џоан Колинс е кума на Кара Делевињ

slavni-licnosti-koi-imaat-uste-poslavni-kumovi+11.jpg

Меколи Калкин е кум на децата на Мајкл Џексон

slavni-licnosti-koi-imaat-uste-poslavni-kumovi+12.jpg

Т. Ѓ. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Познати фаци кои се неочекувано блиски: Кокс живеела со Ширан, Анистон се гледа со Бибер Постојат ѕвезди за кои и врапчињата на гранка знаат дека меѓусебно се поврзани. ...
Како ќерката му го спасила животот на Роби Вилијамс и уште неколку факти за неа Таа е неговата светла точка која постојано го потсетува дека животот е вреден за...
Кортни Кардашијан го шета кучето во количка, Ким јаде на 2 метри од мајка ѝ (фото) И сестрите Кардашијан сакаат да дадат добар пример во време на пандемијата, но г...

Најчитани неделава