Славни мајки кои успешно ја криеја бременоста од јавноста


Славни мајки кои успешно ја криеја бременоста од јавноста

Бременоста е возбудливо искуство за секоја жена, но и навистина голем предизвик.

slavni-majki-koi-uspeshno-ja-skrija-bremenosta-od-javnosta-01.JPG

Поради тоа, не треба да нè чуди што многу славни жени сакаат да го направат овој период што е можно поприватен.

Навистина е импресивно да успеете да скриете цела бременост кога сте јавна личност, но следниве мајки го направиле тоа:

Ана Курникова

Во 2017-та, руската тенисерка и партнерка на Енрике Иглесијас остана бремена со близнаци.

И таа и пејачот не ги споделија новостите со јавноста, но почнаа да се појавуваат гласини. На социјалните мрежи, Ана објавуваше само фотографии од нејзиното лице, а многумина беа сигурни дека таа и пејачот најмиле сурогат мајка.

На крајот на истата година, Ана и Енрике добија близнаци, но почекаа пред да објават фотографија.

Во 2018-та Ана ги замолкна гласините за сурогат мајка, откако објави фотографија од нејзината бременост.

Интересно е што лани се појавија нови гласини за бременоста на тенисерката, кои беа потврдени со нејзиното породување во јануари годинава.

slavni-majki-koi-uspeshno-ja-skrija-bremenosta-od-javnosta-02.JPG

Кајли Џенер

И покрај тоа што е дел од најпознатото семејство, младата бизнисменка успеа да ја скрие нејзината бременост.

Кајли „исчезна“ неколку месеци и не се појавуваше во јавност, а ова ги натера сите да шпекулираат за можна бременост.

Тој период таа беше со раперот Тревис Скот, кој ги негираше сите гласини.

Кајли објави фотографија од нејзината бременост долго откако се роди Сторми, а нејзините пријателки изјавија дека криењето на бременоста било многу тешко.

slavni-majki-koi-uspeshno-ja-skrija-bremenosta-od-javnosta-03.JPG

Рејчел Мекадамс

Американската актерка е уште една жена која реши да ја скрие својата бременост.

Исто како Кајли, и таа се повлече од јавноста, па дури и ја испушти премиерата на нејзиниот филм „Game Night“.

Актерката имаше 39 години кога одучи да го има првото дете, па нормално е што овој период сакала малку приватност и време за себе.

slavni-majki-koi-uspeshno-ja-skrija-bremenosta-od-javnosta-04.JPG

Камерон Диаз

Познатата актерка го роди своето прво дете на 47-годишна возраст.

Јавноста беше навистина изненадена, најмногу поради изјавите на Камерон дека мајчинството не ѝ е приоритет. Сепак, актерката велеше дека е отворена за можноста.

Иако папараците направија неколку фотографии од бремената Камерон, таа ја сподели веста дури во јануари 2020-та.

На Instagram, актерката не објави фотографија, туку само соопшти дека таа ѝ сопругот станале родители на девојче со име Редикс Маден.

slavni-majki-koi-uspeshno-ja-skrija-bremenosta-od-javnosta-05.JPG

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

15 фотографии кои Иванка Трамп сака да ги сокрие од светот Од чудни фотки од детството со татко ѝ Доналд Трамп до разголени фотосесии во мл...
Ана Ивановиќ со фотка на Инстаграм ја потврди бременоста Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ и фудбалерот Бастијан Швајнштајгер потврдија ...
Актерката што ја глумеше Касандра денес има 45 години и се бори против тумори Кога се гледаше „Касандра“ улиците беа празни и тоа не само во Македонија, туку ...

Спонзорирани линкови: