Лила Филиповска го прослави 49-от роденден во ресторан во розов Барби стил


Лила Филиповска го прослави 49-от роденден во ресторан во розов Барби стил

lila-filipovska-go-proslavi-49-ot-rodenden-vo-restoran-vo-rozov-barbi-stil-01.jpg

Лила Филиповска го прослави 49-от роденден со розови балони, неколку торти, прослава во ресторан со најблиските и прегратки со нејзиниот син Филип.

„Отворам очи сабајлево ... и бум ... 49 години. Па добро си викам .. не се 100 летаат годиниве, летаат ко минути и така драги луѓе среќна што сум здрава и жива сфаќам колку си ги сакам годините со сѐ што поминало низ нив. Какви и да се мои си се и не би се вратила ни година наназад.

Секоја доба своја убавина и ако бирам меѓу младост и мудрост го бирам второво. Ама што има тука да се бира .... тоа е животот. Ќе уживам и ќе се смеам се дур имам заби и еве вака ќе се качувам по маси да се сликам дур имам вакви нозе. Краток е животот драги мои затоа да го уживаме максимално, и во лошото да наоѓаме добро, да си го гледаме својот двор, да шириме позитива и љубов, да си помагаме да се сакаме, а сега е најбитно да останеме здрави, живи и безбедни.

И фала Ви на безбројните убави пораки кои ми пристигнуваат на постовите и во пораки ако не стигнам да Ви вратам еве овде ќе го направам тоа и бескрајно БЛАГОДАРАМ за поддршката која толку години ме држи тука околу вас и заедно со Вас...“, напиша таа во описот на фотографиите на Инстаграм.

Фотки и видеа од прославата:

https://www.instagram.com/p/CGVUIP6MHeF/

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Татко на 69 години: Ричард Гир доби син со 33 години помладата сопруга 69-годишниот Ричард Гир и 35-годишната Алехандра Силва го добија нивното прво за...
Вдовицата на Хју Хефнер на одмор во Мексико со младото момче, 3 години по смртта на Плејбој легендат... Нејзиниот сопруг Хју Хефнер, кој беше постар од неа 60 години, почина на 91 годи...
По 15 години молк, мajката на Кејт Мидлтон го даде првото интервју - како е да имаш зет принц? Мајката на Кејт и Пипа Мидлтон го даде првото интервју и проговори за тоа колку ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg