Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 05-06-2023


Не е Ванеса Паради – Која е и како изгледа денес првата сопруга на Џони Деп, која му помогнала да стане славен?

Таа била 5 години повозрасна од него и му помогнала да ја започне холивудската кариера, а Џони Деп со неа се оженил кога имал само 20 години. Како изгледа денес првата сопруга на познатиот актер, која сѐ уште го носи неговото презиме?

ne-e-vanesa-paradi-koja-e-i-kako-izgleda-denes-prvata-sopruga-na-djoni-dep-koja-mu-pomognala-da-stane-slaven-01.jpg

Кога се говори за поранешните девојки и сопруги на Џони Деп, први на ум ни паѓаат Кејт Мос, Ванеса Паради и секако Амбер Херд.

Ретко кој слушнал за Лори Ен Алисон со која се ожени во 1983-та година кога имал само 20 години.

ne-e-vanesa-paradi-koja-e-i-kako-izgleda-denes-prvata-sopruga-na-djoni-dep-koja-mu-pomognala-da-stane-slaven-03.jpg

Се верува дека токму таа му помогнала најмногу за кариерата затоа што го запознала со Николас Кејџ, кој пак го запознал со неговиот агент и така започнува брилијантната холивудска кариера на Џони.

Актерот се откажал од средното образование и сакал да изгради кариера како актер и како музичар. Неговиот прв бенд се викал The Kids.

ne-e-vanesa-paradi-koja-e-i-kako-izgleda-denes-prvata-sopruga-na-djoni-dep-koja-mu-pomognala-da-stane-slaven-04.jpg

Џони и Лори се запознале преку бендот, затоа што Алисон е сестра на басистот во групата. Се гледале секој ден и иако Алисон е 5 години повозрасна од Џони, сепак стапија во брак.

Џони и Алисон се разделија во 1985-тата година по само две години брак, но таа во 2016-та година по обвинувањата од Амбер Херд, прва застана во одбрана на Џони и кажа дека тој е мошне нежен човек, што никогаш не ѝ се развикал додека биле заедно.

ne-e-vanesa-paradi-koja-e-i-kako-izgleda-denes-prvata-sopruga-na-djoni-dep-koja-mu-pomognala-da-stane-slaven-05.jpg

Лори сѐ уште работи како шминкерка и има свој бренд на сјај за усни кој се вика Serrendipity, а е активна и на социјалните мрежи.

Интересно, но таа уште се потпишува Лори Деп.

 Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како Амбер Херд е виновна за пропаста на Кара Делевињ? На фотографиите во последно време убавицата Кара Делевињ изгледа непрепознатливо...
Деца на славни личности кои изградија успешна холивудска кариера настрана од нивните родители Кога имате славни и успешни родители, може да биде тешко да излезете од нивната ...
Првата сопруга на Џони Деп сакала да ѝ се одмазди на Амбер Херд: „Ужасна е за тоа што му го правеше“ „Ни јас не сум ангел. И јас сум направила лоши работи на други луѓе, но она што ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg