Пред Реља била во врска со кошаркар од Нигерија, си го смени личниот опис со операции – Животната приказна на Николија Јовановиќ

На само 6 години се појавила во спот на нејзината мајка, пред да започне музичка кариера работела како танчарка и диџеј во клубови во Атина – што знаеме за Николија Јовановиќ, партнерката на Реља Поповиќ и ќерка на Весна Змијанац?

pred-relja-bila-vo-vrska-so-kosharkar-od-nigerija-si-go-smeni-lichniot-opis-so-operacii-zhivotnata-prikazna-na-nikolija-jovanovikj-01.jpg

Николија и Реља важат за еден од најскладните парови на српската естрада. И двајцата имаат подеднакво успешни музички кариери, заедно имаат две ќерки, а тврдат дека не веруваат во брак.

Николија честопати е на удар на критики на социјалните мрежи затоа што наместо да им се посвети на децата, постојано настапува во клубови, но јасно е дека таа и Реља имаат цврста врска и се подеднакво посветени како на заедничкиот живот така и на своите музички кариери.

pred-relja-bila-vo-vrska-so-kosharkar-od-nigerija-si-go-smeni-lichniot-opis-so-operacii-zhivotnata-prikazna-na-nikolija-jovanovikj-03.jpg

Во продолжение неколку интересни факти за Николија и за тоа како од ќерка на позната фолк ѕвезда во Србија успеа сама да креира успешна кариера:

Родена е во 1989-та година во Загреб, а живее во Белград, денес е во врска со Реља Поповиќ со кого има две деца.

pred-relja-bila-vo-vrska-so-kosharkar-od-nigerija-si-go-smeni-lichniot-opis-so-operacii-zhivotnata-prikazna-na-nikolija-jovanovikj-11.jpg

Како ќерка на познатата фолк пејачка Везна Змијанац, Николија порасна во фокусот на јавноста. Нејзин татко е Владо Јовановиќ, поранешниот шеф на маркетинг на PGP RTS, а од него Николија има уште една полусестра Теодора и полубрат Лука.

pred-relja-bila-vo-vrska-so-kosharkar-od-nigerija-si-go-smeni-lichniot-opis-so-operacii-zhivotnata-prikazna-na-nikolija-jovanovikj-02.jpg

На само 6 години Николија се појавила во спотот на песната на нејзината мајка Весна Змијанац, „Кад би знала како си“.

Прочитајте и Не веруваат во брак, го загубиле првото дете – Љубовната приказна на Николија и Реља

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Ребел стана мајка за првпат на 42 години, со помош на сурогат Ребел Вилсон (42) ги изненади своите фанови со објавата на Инстаграм дека станал...
Никогаш не е доцна: 6 познати актери кои се прославија дури по 50-тата година од животот На сите ни се чини дека Морган Фримен бил славен актер целиот негов живот, но то...
Леонардо ди Каприо (47) сака само млади девојки – раскина со Камила Морон веднаш откако таа наполни ... За Леонардо ди Каприо е добро познато дека сака помлади девојки, а сега уште едн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg