Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Моќната Барса ќе го прошири својот стадион и ќе смести 105.000 гледачи (видео)

ФК Барселона официјално ги претстави планови за обновување на матичниот стадион Camp Nou, споделувајќи повеќе детали за големото реновирање.

Nou_Camp_Nou.jpg

Во март 2016-та година, јапонската компанија Nikken sekkei и локалните архитекти од студиото Pascual - Аusió беа избрани за да го завршат проектот насловен Nou Camp Nou, кој опфаќа трансформирање на постојната структура во арена за денешните модерни спортски активности.

Плановите вклучуваат додавање на поголем покрив на стадионот, како и проширување на капацитетите за седење, кој ќе достигне вртоглава бројка од вкупно 105.000 седишта за гледачите на најважната споредна работа на светот.

Барселона несомнено сака да го зацементира својот ѕвезден статус со најголем стадион во светот.

Градежните работи се очекуваат да започнат во 2017-та година, а проектот се очекува да се заврши за 4 години.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Љубовната приказна на Златан Ибрахимовиќ и Хелена Сегер - таа е 11 години постара од него, на првата... „Животот со него не е лесен, но не е лесно ниту да се живее со мене“ – вели парт...
Го прогонува Меси за слика, се чудат кој го пуштил на теренот – Турчинот Salt Bae хит на Твитер по ф... „Очигледно Меси е имун на Salt Bae и знае дека е измамник“ – коментираат дел од ...
Федерер го исполни ветувањето кое му го даде на момче пред 5 години: „Ќе ме чекаш ли да пораснам и д... „Може ли да продолжиш да играш уште 8, 9 години за да можеме да играме заедно ко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg